Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,
Mam taką sprawę, może głupiom może mondrom nie wiem. Jako że w CS:GO jestem świeży, mam problem z nazewnictwem miejsc na mapie. Utrudnia mi to komunikację w trakcie meczy, co czyni MMy jeszcze bardziej rakotwórczymi. Doszedłem do wniosku, że najszybciej nauczę się nazewnictwa grając. Postanowiłem zmodyfikować mapę tak, aby miejscówki wyświetlały się na radarze. Za podstawę posłużyły mi mapy z serii "Simple radar" (jeżeli ktoś nie kojarzy to polecam obczaić tutaj). Ich minimalistyczny styl pozwala na zachowanie czytelności po umieszczeniu sporej ilości tekstu na grafice. Na małą prezentację swojego dzieła zapraszam do galerii na Imgura Na razie przygotowałem radar dla dusta 2, jednak planuję zrobić wersję PL i ENG każdej dostępnej mapy. Co o tym myślicie? Spełnia to jakieś podstawowe standardy jakości? Warto umieścić gotową wersję w warsztacie Steam?


#csgo #steam
b0b3kpl - Siema Mirki,
Mam taką sprawę, może głupiom może mondrom nie wiem. Jako że ...

źródło: comment_JLBvLYyqlOlCVYv0iyguS147S831gA8T.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@CygaroZwasem: Widziałem te mapy.


To co zacząłem i tak dokończę, ponieważ minimalistyczna forma radaru z Simple Radar wydaje mi się ładniejsza i czytelniejsza. A po drugie nie widziałem z necie tak przygotowanych map w wersji PL.
  • Odpowiedz
@b0b3kpl: za dużo szczegółowych nazw. Gram w sumie prawie tylko dusta i jeszcze nigdy nie spotkałem się by ktoś użył miejscówek: Pronax, Green, Pizza, Dog, Fence, Clozet. Imo ludzie rozumieją prostsze nazewnictwo z użyciem stron. np. "upper mid, right(left) side" Bardzo pomocne jest też szybka informacja co robi przeciwnik. Gdy np przechodzi przez drzwi na midzie lub wychodzi z house na longu, warto dodać słowo "pushing" albo "out". Również CAT mało
  • Odpowiedz
@skenay: Wiem że z większości nazw z tej mapy nie korzysta się w komunikacji, jednak umieściłem je wzorem najpopularniejszego poradnika na Steamie. Poza tym nie przyszedłem tu po lekcję życia tylko po opinię na temat przygotowanej przeze mnie mapki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz