Wpis z mikrobloga

Auchan świętuje 20lecie i z tej okazji są jakieś ostre papryczki. Kupiłem sobie 150g żółtego Habanero, od czegoś trzeba zacząć a najlepiej zaczyna się z grubej rury. Z ekscytacją otworzyłem opakowanie i ukroiłem sobie 1mm papryczki, nic nie poczułem, no to haps 1/3.
I tutaj zaczęła się zabawa ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jako że nigdy nie przepadałem za ostrym żarciem ze względu że mało wytrzymuje a zakup papryczek spowodował impuls, ogarnęło mnie ciepło i coraz mocniejsze pieczenie w jamie ustnej, niezbyt przyjemne uczucie, jednak po wszystkim mam ochotę na więcej.
Do tej pory wypiłem litr mleka, już jest ok, no prawie ok gdyby nie to że poleciała mi łezka z prawego oka którą ochoczo wytarłem palcem.
I to był błąd, palec ten wcześniej grzebał w środku papryczki.
Głowa pod kran i płuczę oko, teraz jest już git, jutro mam zamiar zrobić jakiś odjazdowy sos.
Jakiś dobry przepis na sos z habanero?
#ostrezarcie #goomowesosy #heheszki #habanero #papryczki
  • 8
@czarnydildos: Ja gotuje pokrojone b. drobno papryczki w malej ilosci wody, az ta przesiaknie ich pikantnością. Dodaje do tego octu jabłkowego, soku z cytryny i cukru do smaku. Po wyłączeniu ognia zagęszczam mąką, dodaje imbiru (dla takiego powiewu swieżości xD), troche czosnku, czerwonej papryki w proszku i przecieru (ew. keczupu) i gotowe.
Mi i osobom ktore to jadly bardzo ten sos odpowiada - szczegolnie pasuje do roznego rodzaju tortilli czy grilowanej