Wpis z mikrobloga

Kurde mieszkam w tej Anglii i się zawiodłem. Liczyłem, że będzie tak ekscytująco jak mi wykop powiedział: dziki kraj gdzie polują na chrześcijan, wysadzają się, a muzułmańskie patrole pilnują aby nikt nie pił alkoholu. Gdzie arabski jest językiem urzędowym, a ramadan to oficjalne bank holiday. Zawiodłem się

Idę sobie po jednym z najbardziej wielokulturowych miast w UK w ostatni weekend i widzę: setki osób w parkach piących cydr i robiących grilla - nigdzie nie widziałem aby ktoś im zabraniał. Widzę azjatów spieszących się na dodatkowe zajęcia do uniwersytetu, polaków w ufajtanych spodniach gadających o "ostatnim dniu #!$%@? overtajma", hiszpanów grających w piłkę, pakistańczyków robiących kebaby w knajpie, widzę zjaranych murzynów starających się rapować na ławce... wszyscy uśmiechnięci, dobrze się bawią. Dwójka policjantów (jeden "ciapaty" ale ma brytyjski akcent) żartuje sobie z parą amerykańskich turystów.

Wracając z Sainsubrego gdzie zaopatrzyłem się na cały następny tydzień (kosztowało mnie to 30f = 3 godziny pracy)
zauważyłem Dahaba, chyba jedynego muzułmanina w moim neighborhood. Majstrował coś z synem przy motorze. Chwilę później wyszła jego żona, z delikatnie założoną chustą na włosach - która praktycznie nic nie zakrywała - uśmiechneła się i zawołała ich na obiad. Mały pobiegł, Dahab został jeszcze przez chwilę. Gdy mnie zauważył zapytał się czy nie jestem głodny. Grzecznie podziękowałem i poszedłem do domu.

Odpaliłem wykop, a tam znowu o "piekle multi kulti w UK", "muzułmański terror w Angli", "na wyspach tracą kontrolę na imigrantami" i inne tytuły z renomowanych portali jak wolna polska, prawicowy internet, zmiany na ziemi etc.

Polska stronk, eh. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#neuropa #imigranci #przemyslenia #4konserwy #uk
  • 90
  • Odpowiedz
Murzyni biedni === bo są głupi i leniwi

Polska też jest ultrabiedna w porównaniu do np. Norwiegii, bo Norwegowie to nadludzie, a my jesteśmy biedni, bo jesteśmy genetycznie bandą kretynów?

Czy może miały miejsce tutaj konflikty, czynniki historyczne, ekonomiczne, regionalne, surowcowe i setki innych? A #!$%@? z tym. Najepiej palnąć coś "bo przecież to wiadomo".


@Holiday: Co za
  • Odpowiedz
@Holiday: we Wrocławiu juwenalia - w zasadzie wygląda podobnie, chociaż nie napisałeś czy też zostawiają taki syf po sobie na trawnikach, chodnikach i ulicach

dziwi mnie też hipokryzja - nikt jakoś nie piętnuje studentów za zachowanie jak bydło, ale wystarczy, że jakaś kibicowska grupa pojedzie przez Polskę i coś zrobi to od razu najlepiej strzelać w potylicę \

podwójne standardy ludzi oceniających świat sprzed monitora
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowana_blond_multipla: no to co? Ale tam, tak samo jak w Szwecji muzułmanie są szkalowanie i oskarżani o niszczenie państwa. Nie rozumiem czemu europejczycy tak atakuja muzułmanów w mediach, czemu fb nie blokuje fałszywych informacji o przestępstwach muzułmanów. Przecież to też są ludzie tacy jak my, a wielu uważa że są niecywilizowani bo gdy zobaczą kobiete to włącza im się rape-mode. Co za absurd.
  • Odpowiedz
@SmellySocks: Podkarpacie pół biedy stamtąd wszyscy wyjechali na zachód to się tak nie wykłócają. Byś zobaczył co się dzieje w innych miejscach. (wśród młodych im bardziej polska A tym gorzej). Mieszkałem jakiś czas w trójmieście. O człowieku. Taki rak jaki można na uczelniach (pg) wyłapać to jest masakra. Pół dnia narzekania na imigrantów, na przyjezdnych na upadający zachód.
Tradycyjnie nie obyłoby się bez ironii. Praca w usługach dla napływających na
  • Odpowiedz
@Dzonzi: a byles chociaż w Szwecji? Ja mieszkam w stolicy i to co pisza media to naprawdę sa skrajne przypadki. Wielu z nich uczy sie języka, niektórzy sa naprawdę dobrze wykształceni. Sa tez patusy itp wiadomo, ale większość muzułmanów dostosowuje sie do społeczeństwa i nie #!$%@?. Większy strach jest jak spotkasz #!$%@? Polakow, serio. Poza Polakami nigdy nikt mnie nie zaczepił. Pożyj trochę wsród nich a wtedy pogadamy.

  • Odpowiedz
@Antek791: słaby przykład z tym Trójmiastem, bo mieszkam tu od urodzenia. Ba, studiowałem rok na pg, ale temat imigrantów nie był wtedy jeszcze taki chodliwy. Ale jak tak piszesz, to w sumie sie jeszcze bardziej cieszę, ze zmieniłem uczelnie
  • Odpowiedz
@SmellySocks: Może jako przyjezdny odbieram to inaczej bo mam porównanie do innych miast ( mieszkałem w 5 tych większych w kraju) a Ty masz porównanie tylko do raka z wykopu. Fakt faktem, że im bardziej na zachód Polski tym opinie bywają bardziej skrajne. Na wschodzie to każdy czeka do 19 i wyjeżdża :P. Naturalnie to tylko moje doświadczenia, ciężko je na ogół przełożyć ale trójmiasto zrobiło pod tym względem na
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowana_blond_multipla: i rozumiem że na 55 gwałtów w Oslo, 49 było muzułmanami, którzy stanowią mniejszość w Norwegii to po prostu zwykły przypadek?

Co z tego, że większość nie #!$%@?? Przecież Niemcy w '39 mieli prawie 70 mln ludności, a przecież większość z nich nie była mordercami, którzy uważali, że żydów i polaków należy palić w piecach. Większość z nich była normalnymi, dobrymi ludźmi. Zabijali nas tylko kilka mln żołnierzy i niewielkie grono rządów III Rzeszy.

Czy to, że większość Niemców była normalna coś
  • Odpowiedz
@Dzonzi: wiesz jakie czyny sa uznawane za gwałtw Szwecji? Nie przeczę ze dużo takich sytuacji jest ale tutaj gwałtem jest to za co w Polsce nic nie zrobią. Prawo dotyczące bezpieczeństwa kobiet jest bardzo rozwinięte podbitym względem. A zreszta co ja bede gadał z osoba co jej cała wiedza to filmiki i wykop.
  • Odpowiedz
@Bunkier: hahahah XD Możesz nie wierzyć, ale myślałem że tak właśnie napiszecie. Na początku własnie chciałem napisać, że w ostatnich latach liczba gwałtów wzrosła o kilkaset %, ale szybko przypomniałem sobie, że zmielili prawo i teraz dużo więcej rzeczy podchodzi pod gwałt. Więc stwierdziłem, że nie ma sensu podawać ilości gwałtów.

O wiele lepiej jest podać strukturę społeczną ludzi który dokonują tych gwałtów. Czemu to akurat musza być zawsze muzułmanie? ;/ Czym zawinili? ;/ Przecież oni są tacy biedni, to nie ich wina że baby zaciągają ich w krzaki a później zgłaszają na policje ;/ Gdyby muzułmanów było 5/55 to nie byłoby problemu bo ich jest dużo mniej, popełnialiby dużo mniej gwałtów, ale statystycznie tyle samo co Szwedzi. No ale nie, oni muszą w takich statystykach być zawsze na szczycie.

No dobra. Załóżmy, że nie ma tam w ogóle gwałtów. Czemu Norwegowie wypuszczają do mediów jakieś durne filmiki instruktażowe jak bronić się przed gwałtem? Na pewno widzieliście te filmiki, bo było o tym
  • Odpowiedz