Wpis z mikrobloga

Kurde mieszkam w tej Anglii i się zawiodłem. Liczyłem, że będzie tak ekscytująco jak mi wykop powiedział: dziki kraj gdzie polują na chrześcijan, wysadzają się, a muzułmańskie patrole pilnują aby nikt nie pił alkoholu. Gdzie arabski jest językiem urzędowym, a ramadan to oficjalne bank holiday. Zawiodłem się

Idę sobie po jednym z najbardziej wielokulturowych miast w UK w ostatni weekend i widzę: setki osób w parkach piących cydr i robiących grilla - nigdzie nie widziałem aby ktoś im zabraniał. Widzę azjatów spieszących się na dodatkowe zajęcia do uniwersytetu, polaków w ufajtanych spodniach gadających o "ostatnim dniu #!$%@? overtajma", hiszpanów grających w piłkę, pakistańczyków robiących kebaby w knajpie, widzę zjaranych murzynów starających się rapować na ławce... wszyscy uśmiechnięci, dobrze się bawią. Dwójka policjantów (jeden "ciapaty" ale ma brytyjski akcent) żartuje sobie z parą amerykańskich turystów.

Wracając z Sainsubrego gdzie zaopatrzyłem się na cały następny tydzień (kosztowało mnie to 30f = 3 godziny pracy)
zauważyłem Dahaba, chyba jedynego muzułmanina w moim neighborhood. Majstrował coś z synem przy motorze. Chwilę później wyszła jego żona, z delikatnie założoną chustą na włosach - która praktycznie nic nie zakrywała - uśmiechneła się i zawołała ich na obiad. Mały pobiegł, Dahab został jeszcze przez chwilę. Gdy mnie zauważył zapytał się czy nie jestem głodny. Grzecznie podziękowałem i poszedłem do domu.

Odpaliłem wykop, a tam znowu o "piekle multi kulti w UK", "muzułmański terror w Angli", "na wyspach tracą kontrolę na imigrantami" i inne tytuły z renomowanych portali jak wolna polska, prawicowy internet, zmiany na ziemi etc.

Polska stronk, eh. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#neuropa #imigranci #przemyslenia #4konserwy #uk
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dzonzi: Proste rozwiązania dla prostych umysłów.

Murzyni biedni === bo są głupi i leniwi

Polska też jest ultrabiedna w porównaniu do np. Norwiegii, bo Norwegowie to nadludzie, a my jesteśmy biedni, bo jesteśmy genetycznie bandą
  • Odpowiedz
Generalnie jak ja to odbieram, to owszem jest problem z nazwijmy to szeroko - migracjami ludności, tylko że tendencja jest niestety taka, że jak mamy tezę, która nam pasuje, to trzeba to nawet nie podkoloryzować, tylko normalnie #!$%@? nasrać i ulepić z tego chochoła.

Mam takie wrażenie, że jakby to prawactwo obyczajowe uznało, mając w tym przecież pewną słuszność, że powiedzmy - żarcie z McDonalda jest niezdrowe, to nie wystarczyłby dajmy na
  • Odpowiedz
@Holiday: bo ty źle patrzysz. Zobacz jak nasze życie wygląda, albo ogólnie państwo. Można powiedzieć, że jesteśmy cywilizowani i od młodego wieku ciężko pracujemy żeby coś osiągnąć.

Albo zobacz romów. Oni też nie mają warunków do poprawy swojej sytuacji?

Uważam, że nie powinno się mieszać dwóch różnych kultur i tyle. Wszystko byłoby wtedy dobrze.
  • Odpowiedz
@Dzonzi:

ile pokoleń murzynów już mieszka w USA? Oni tam też nie mają dostępu do wody i edukacji? XD


jakbyś uważał na historii albo wosie wiedziałbyś, że segregacja rasowa skończyła się w Stanach całkiem niedawno, a trwające ponad 200 lat podziały widać nawet teraz. skoro we współczesnej Polsce widać skutki rozpijania polskiego chłopstwa pod zaborami, niewolnictwo w Stanach również widać
  • Odpowiedz
@Holiday:
Dychotomia myślenia. Z tym, że nie tyczy się to tylko mitycznego "prawactwa", ale też np. Ciebie. Oni dramatyzują, Ty idealizujesz. Rozumiem, że w odpowiedzi właśnie na dramatyzowanie, ale jednak moim zdaniem z Twojego wpisu można też wyciągnąć fałszywy obraz, że tych problemów o których oni piszą nie ma w ogóle.
  • Odpowiedz
@Dzonzi: Wiesz kto mieszka w tych strefach prócz muzułmanów? głównie Polacy bo tam najtansze mieszkania są ;) a co do stref no go wsztokholmie to byłem we wszystkich praktycznie i nie poczułem się bardziej zagrożony. Grozniejsi są #!$%@? Polacy na ławce w parku niestety.
  • Odpowiedz
polaków w ufajtanych spodniach gadających o "ostatnim dniu #!$%@? overtajma"


@Holiday: Tu skończyłem czytać. Już prawie dałem sie nabrać na merytoryczny wpis ale musiałeś wpleść swoje trzy grosze i chociaż zasugerować taki stereotyp. Negatywnie przedstawiasz we wpisie tylko polaków.

Tak jak napisał @kontik jesteś tylko drugą stroną medalu wykopkowych "faszystów", ich krzywym zwierciadłem. Również mieszkałem w UK i to wszystko co na wykopie sie pisze jest na porządku dziennym tylko w skali 100 razy mniejszej. Przejdź się wieczorem po parku w Birmingham to zrozumiesz o co chodzi. Pospaceruj po Londynie między głównymi uliczkami centrum. Zaczepiono mnie i moich znajomych tam kilkukrotnie w trakcie jednej wycieczki - bez rasistowskich sugestii koloru skóry
  • Odpowiedz
Wracając z Sainsubrego gdzie zaopatrzyłem się na cały następny tydzień (kosztowało mnie to 30f = 3 godziny pracy) zauważyłem Dahaba, chyba jedynego muzułmanina w moim neighborhood. Majstrował coś z synem przy motorze. Chwilę później wyszła jego żona, z delikatnie założoną chustą na włosach - która praktycznie nic nie zakrywała - uśmiechneła się i zawołała ich na obiad. Mały pobiegł, Dahab został jeszcze przez chwilę. Gdy mnie zauważył zapytał się czy nie jestem
  • Odpowiedz