Wpis z mikrobloga

Kurde mieszkam w tej Anglii i się zawiodłem. Liczyłem, że będzie tak ekscytująco jak mi wykop powiedział: dziki kraj gdzie polują na chrześcijan, wysadzają się, a muzułmańskie patrole pilnują aby nikt nie pił alkoholu. Gdzie arabski jest językiem urzędowym, a ramadan to oficjalne bank holiday. Zawiodłem się

Idę sobie po jednym z najbardziej wielokulturowych miast w UK w ostatni weekend i widzę: setki osób w parkach piących cydr i robiących grilla - nigdzie nie widziałem aby ktoś im zabraniał. Widzę azjatów spieszących się na dodatkowe zajęcia do uniwersytetu, polaków w ufajtanych spodniach gadających o "ostatnim dniu #!$%@? overtajma", hiszpanów grających w piłkę, pakistańczyków robiących kebaby w knajpie, widzę zjaranych murzynów starających się rapować na ławce... wszyscy uśmiechnięci, dobrze się bawią. Dwójka policjantów (jeden "ciapaty" ale ma brytyjski akcent) żartuje sobie z parą amerykańskich turystów.

Wracając z Sainsubrego gdzie zaopatrzyłem się na cały następny tydzień (kosztowało mnie to 30f = 3 godziny pracy)
zauważyłem Dahaba, chyba jedynego muzułmanina w moim neighborhood. Majstrował coś z synem przy motorze. Chwilę później wyszła jego żona, z delikatnie założoną chustą na włosach - która praktycznie nic nie zakrywała - uśmiechneła się i zawołała ich na obiad. Mały pobiegł, Dahab został jeszcze przez chwilę. Gdy mnie zauważył zapytał się czy nie jestem głodny. Grzecznie podziękowałem i poszedłem do domu.

Odpaliłem wykop, a tam znowu o "piekle multi kulti w UK", "muzułmański terror w Angli", "na wyspach tracą kontrolę na imigrantami" i inne tytuły z renomowanych portali jak wolna polska, prawicowy internet, zmiany na ziemi etc.

Polska stronk, eh. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#neuropa #imigranci #przemyslenia #4konserwy #uk
  • 90
  • Odpowiedz
@Dzonzi: nie ma problemów z Polakami? Serio? To chyba nie znasz Polaków na emigracji niestety. Ja nie mowię ze nie ma problemu tylko mowię ze demonizowanie tego jest zbędne. Obraz Szwecji na filmikach i na wykopie jest prawdziwy a to co ja widzę codziennie jest fatamorgana tak?
  • Odpowiedz
@Bunkier: a czy to co ja powiedziałem to jest fatamorgana? Aha i jeszcze jedno. Dlaczemu norwegia chce odsyłać imigrantow z powrotem i to nawet im płacić za to żeby wyjechali, a polaków których jest najwięcej jeżeli chodzi o imigrantów nie? W ogóle tego nie rozumiem ;/
  • Odpowiedz
@Dzonzi: nie wiem czy czytałeś na wykopie czy innych antymuslimskich stronach o tym co robią w skateverket albo migrationverkett z Polakami którzy chcą od nich kasy bo nie chcą pracować i nic nie potrafią itd. Kupują bilet na prom/samolot.

Polacy pracują dlatego ich sie nie odsyła ale co do zachowania, agresji i zachowań patologicznych często zachowują sie tak jak te demony Co przyjechały ostatnio a nawet czasem gorzej.
  • Odpowiedz
@Dzonzi: a szkoda, że ciebie nie było jak biały, europejski chrześcijanin zamordował 70+ niewinnych dzieci.

Odwołanie się do takiego "argumentu" to przejaw skrajnego debilizmu.


@Holiday: Ale nie łżyj. To nie były żadne niewinne dzieci, tylko młodzieżówka partyjna - w zdecydowanej większości dorosłe osoby.
  • Odpowiedz
chłopie, ja mieszkam w Szwecji. To czo czytam o tym kraju na wykopie to dopiero jest różnica miedzy realiami ;)


@Bunkier @Holiday: To trochę jak w tym kawale w którym po złowieniu złotej rybki Szwed życzył sąsiadowi takiego samego Volvo jak ma on, Niemiec życzył sąsiadowi Porsche a Polak życzył sąsiadowi który miał takiego samego Malucha żeby mu chociaż silnik wypadł.

Skoro u nas jest tragicznie głównie przez biedę
  • Odpowiedz
Chwilę później wyszła jego żona, z delikatnie założoną chustą na włosach - która praktycznie nic nie zakrywała - uśmiechneła się i zawołała ich na obiad

@Holiday: Tak, a dokoła fruwały motyle i galopowały jednorożce z rozwianymi grzywami, a w tle nad horyzont wyskakiwały delfiny, wzbudzając tęczę w fontannach morskich kropel.
  • Odpowiedz
@Holiday: Ja tam za to widzę ludzką masę, która nie ma ze sobą prawie nic wspólnego, oprócz konsumpcjonizmu. I jazdy zaczną się dopiero wtedy, kiedy dostatecznie dużej liczbie członków tych grup zacznie to przeszkadzać.

Różnorodność to podział, a podział to konflikt.
  • Odpowiedz
@Holiday: no popatrz, a ja byłam w Londynie 5 lat temu i mam zupełnie inne doświadczenia, dodam, że właśnie dopiero po tamtym pobycie moje przekonania polityczne zaczęły się kształtować i iść w stronę prawicowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) mieszkałam w dzielnicy, gdzie co drugi człowiek był czarny/śniady, były mieszkania socjalne i w każdym mieszkanku rodzice + z piąteczka dzieciaków, ofc na każde solidny zasiłek. Tatuś chodził
  • Odpowiedz
@Holiday: wiekszosc z nich jest spoko, a male ciapaki uciekaja z meczetu podpalac Fajki i pic piwo tak jak my z kosciola. Nadal jednak nie zjadlbym garsci skittellsow gdybum wiedzial ze co setny jest zatruty.
  • Odpowiedz