Wpis z mikrobloga

Pracuje w jukeju. Mamy paru polakow - i jak normalni ludzie mioedzy soba gadamy po polsku, chyba ze ktos jest jeszcze - no to wiadomo po ang. Wszyscy paroletni staz w angli. No i przyszla Marzenka. Zaczela dzisiaj, bo mieszka tu juz 4 miesiace i w poprzedniej firmie pracowala 3 miesiace - ale nie do konca wiadomo dlaczego akurat 3 i wcale nie ma to nic wspolnego z faktem, ze zwykle tyle trwaja okresy probne.
Marzenka zapytania skad jest, a to wiadomo taka typowa gadka szmatka wsrod emigrantow, odparla, ze OCZYWISCIE z Warszawy. Oczywiscie po chwili okazalo sie, ze w warszawie to byla rok, bo tak wlasciwie to jest spod warszawy ale czuje sie warszawianka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wspominalem, ze rozmowe musielismy w gronie polakow prowadzic po angielsku, bo Marzenka stwierdzila, ze ja strasznie meczy jak sie musi tak ciagle przestawic na polski i troche juz zapomina? Tutaj zagadka dla poliglotow - jak bardzo roznie jest po polsku i po angielsku projekt, system czy test?

Kolega zaczal wprowadzac ja w projekt i wiadomo, gadka szmatka, ze "mvn clean test" albo tam inne "mvn package". Zapisala w notatniku i stwierdzila, ze starczy i musi to sobie na spokojnie przetrawic, ze nie kazdy jest orlem.
Ciekawe, gdzie trafi za kolejne 3 miesiace ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#emigracja #pracbaza #trocheprogramowanie
  • 26
  • Odpowiedz
@M4ks: Uważaj bo cię jeszcze może zaskoczyć i za te trzy miesiące będzie fluent speaker i wskoczy wyżej od ciebie.

Mniej oceniania, więcej wiary w ludzi :)
  • Odpowiedz
za te trzy miesiące będzie fluent speaker i wskoczy wyżej od ciebie.


@Namarin: oby, bo pewnie juz kompletnie forget polish do tego time
  • Odpowiedz
@galareta: No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że jak dorośniesz mentalnie to może kiedyś zrozumiesz, że taka postawa jaką ty i @M4ks prezentujecie w tym wątku właśnie zasługuje na określenie Polak Robak.

To właśnie takie wasze, robakowe nastawienie do innych ludzi należy tępić.

Nie wiem kim jest Marzena, nie znam jej a już tym bardziej nie jestem żadnym jej boy'em ale skoro sobie to wmawiasz to niech tak będzie, ani mnie to
  • Odpowiedz
@galareta: wybacz ale konwersacja z tobą od początku mnie nudzi więc z łaski swojej nie wołaj mnie więcej bo nie widzę sensu marnować więcej czasu.

Over and out.
  • Odpowiedz
To wasze robakowe nastawienie do innych ludzi należy tępić.


@Namarin: Firma ponad 200 ludzi we wszystkich kolorach, wszyscy miedzy swoimi gadaja po swojemu a siedza tu niektorzy i po 20 lat - ale widac sa malo ambitni po prostu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ten sam typ co marzenka OŁWER END AŁT a po polsku jezyka zapomnialo?


@galareta: ej, no, jakbys byl miesiac za granica to tez
  • Odpowiedz