Wpis z mikrobloga

Czy chcąc wyciszyć mieszkanie (już wyremontowane), #!$%@? każdej ściany wełną mineralną i zrobienie sufitu podwieszanego pozwoli mi spać spokojnie bez słuchania stukania kopyt sąsiada nad głową? Blok z pustaków i wszystko się niesie każdą możliwą drogą, dlatego podejrzewam, że sam sufit nie wystarczy. Dosłownie jak jest w domu to napieprza nogami co 5 sekund w podłogę, jakby kroki nabijał na apce:)) Pierwsze co wejdę do domu to słyszę stukanie aż do 1 w nocy kiedy pójdzie spać (może, nie zawsze)

#budownictwo #mieszkanie #nieruchomosci
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Leosiaa: Są specjalne materiały dźwiękoszczelne, tylko mega drogie.
Musisz tak zrobić żeby uniknąć wilgoci, albo taniej Ci wyjdzie powiedzieć temu dziadowi żeby sobie kupił kapcie najlepiej gumowe, basenowe. Ludzie stukają bo chodzą na bosaka.
  • Odpowiedz
@Leosiaa mam to samo aż się zastanwiam czy oni nie są #!$%@?. Przyjdą z pracy to #!$%@? kroki do 23 bez przerwy. Jak by tam do maratonu ćwiczyli i jak wyżej napisali chodzą bez kapci napridlajaa piętami te odgłosy
  • Odpowiedz
Blok z pustaków i wszystko się niesie każdą możliwą drogą, dlatego podejrzewam, że sam sufit nie wystarczy. Dosłownie jak jest w domu to napieprza nogami co 5 sekund w podłogę, jakby kroki nabijał na apce:)) Pierwsze co wejdę do domu to słyszę stukanie aż do 1 w nocy kiedy pójdzie spać (może, nie zawsze)


@Leosiaa: Blok z pustaków ale stropy to się robi ze zbrojonego betonu, tak samo tzw SŁUPY które to podtrzymują.

@Leosiaa mam to samo aż się zastanwiam czy oni nie są #!$%@?. Przyjdą z pracy to #!$%@? kroki do 23 bez przerwy. Jak by tam do maratonu ćwiczyli i jak wyżej napisali chodzą bez kapci napridlajaa piętami
  • Odpowiedz
@Leosiaa: dźwięk czyli fala akustyczna to nic innego jak drżenie powietrza. Jeżeli przechodzi on i rezonuje przez elementy konstrukcyjne budynku to masz ograniczone możliwości wyciszenia.
Owszem, możesz wyciszyć ściany, podłogi i sufity ultra-drogimi materiałami ale gdzieś tam zaczniesz zbliżać się do granicy absurdu a pełnego efektu nie osiągniesz nigdy.

Polecam sprzedać mieszkanie i kupic dom. Skuteczność 1000/1000, jedyni sąsiedzi jakich słyszałem od przeprowadzki to ptaki, świerszcze i żaby z pobliskiego
  • Odpowiedz
  • 5
@Xbzjahvakebdjza: szkoda że w tym państwie obsranym gównem nie ma na to paragrafu, tak jak na palenie na balkonach. Niby jest, ale nie istnieje.

@thorgoth czemu drogie? Wełna i stelaże to nie są ogromne koszty. Chyba że mówisz o jakichś rare materiałach, o których nie mam pojęcia
  • Odpowiedz
@Xbzjahvakebdjza: szkoda że w tym państwie obsranym gównem nie ma na to paragrafu, tak jak na palenie na balkonach. Niby jest, ale nie istnieje.


@Leosiaa: paragraf na co? Na chodzenie po własnym mieszkaniu? Pretensje miej do dewelopera albo następnym razem kup mieszkanie na ostatnim piętrze.
  • Odpowiedz
@Leosiaa: raczej się nie da od Twojej strony, cały strop musi być grubszy i lepiej izolowany od strony sąsiada, plus on musi ciszej łazić (boso właśnie jest najciszej), takie jest to "nowoczesne" budowanie kurników
  • Odpowiedz
@Leosiaa
O właśnie jestem na etapie planowania izolacji akustycznej w moim przyszłym mieszkaniu. Akurat kupiłem na ostatnim piętrze mieszkanko i chce wygłuszyć ściany w sypialni a także podłogę. Jakbyś potrzebowała konkretnych firm pod to czy tam porad to śmiało pisz, z resztą mogę się podzielić wynikiem finalnym jak już ogarnę temat ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz