Wpis z mikrobloga

via Android beta
  • 2
Mirki zainstalowałem na moim LG L9 Cyanogenmoda 13 i jest wszystko świetnie prócz tego że nie działa mi internet mobilny, wszystko inne spoko, WiFi też bez problemu. Na necie czytałem że trochę ludzi ma taki problem a reszta ma ok. Chciałem na sztywno APN ustawić ale w opcjach mam napisane że Ustawienia nazwy punktu dostępu są niedostępne dla tego użytkownika. Słyszałem że można też pozmieniać coś w pliku etc/apns-conf.xml ale tego jeszcze nie robiłem. Zmiana na tryb samolotowy i wyłączenie go potem nie działa. Nie chciałbym zmieniać tego systemu na poprzednią wersję, może reinstalacji pomoże? #cyanogenmod #cyanogenmod13 #android
  • 25
@Rammar: Całkowicie nie działa, po przełączeniu danych na włączone nie dzieje sie nic kompletnie, Wifi też potrafi czasami mi włączać i rozłączać ale przeważnie działa stabilnie
@Wextor: O to nie wiem. Od 4.4 do 5.1 (wtedy kiedy zajmowałem się tym telefonem) był bug związany z przerywaniem transmisji danych podczas wyłączonego ekranu. Jedyny sposób jaki znalazłem to ustawienie by podczas wyłączonego ekranu był tryb consvervative. Wtedy wsjo rabotało.
@Rammar: Czytam żeby APN ustawić ale nie moge bo napisanej jest że Ustawienia nazwy punktu dostępu są niedostępne dla tego użytkownika więc włącze roota i dam uprawnienia większe dla com.android.providers.telephony i wtedy ustawie APN i może bedzie
@Rammar: No jest już sprawdzałem na telefonie, a ten plik /data/data/com.android.providers.telephony/sharedprefs/preferred-apn.x­ml

W nim mam wpisane

xml version='1.0' encoding='utf-8' standalone='yes' ?
`

`

jakbym zmienił to apn
id1 na orange?