Wpis z mikrobloga

Mirki Mirki, kilka dni temu naszło mnie żeby pobić rekord Polski w recytacji liczby pi po przecinku bo trochę bieda ten rekord (mój własny z przed dwóch lat), a to strasznie męczącą, bezsensowna i #!$%@?ąca robota, 2500 cyfr wtedy poszło. W sumie zdążyłem tamto zapomnieć i teraz jechałem od zera, zapamiętałem 6000 i mam już szczerze mówiąc dość a planowałem znacznie więcej (rekord europy to hohoho ponad 22k ale to chyba zostawię sobie na kiedy indziej, pamięć jak pamięć, znam się na tym, ale główny problem to to, że samo jednokrotne wymówienie 22 tysięcy cyfr to jakieś 3 godziny, więc powtórki to jakaś masakra). Więęęęęęęęc ile plusów tyle ponad 6000 zapamiętam i z czystym sumieniem oleję to na kolejny rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)









  • 75
Używam systemu zamieniającego każde 2 cyfry na jedno słowo,


@Maskow: A jak to działa z "muzyką" liczb? Jak czytam jakiś numer i znajdę w nim odpowiednią "melodię", to już go nie zapomnę. Numer konta, do banków, kilka NIPów, wszystkie dowody osobiste które miałem, numery telefonów i tak dalej. Natomiast inne liczby są "brzydkie", "nie brzmią". No i wtedy mam poważny problem z ich zapamiętaniem.
@TosTos: Fakaj się TośToś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@zly_dzien: Hah, nikt za to nic nie daje. Bardziej jest to moja chora ambicja żeby udowodnić, że można to zrobić, i że to nie jest nic skomplikowanego. I takie zadanie to jest już wyłącznie pamięć długotrwała a nie krótkotrwała, jest tego po prostu za dużo na krótkotrwałą. I nie, nie szkodzi mi to na nic, kwestia poprawnego użycia
som sobie łócznicy, jedni gupi, drudzy mondszy, a taki jeden co był brudny ma cztery ręce


To absurdalne zdanie daje mi 1495950156

[łucznicy = 14, głupi = 95, mądrzy = 95, brudny = 01, wieloręki = 56]


@Maskow:

skad wiesz, ze lucznicy to liczba 14, a glupi i mądrzy to po 95?? jak kojarzysz liczby ze slowami?

jak zapamietywac wydarzenia, ktore sie przezywa? np. spotkalo mnie cos zabawnego, ale po miesiacu
@Maskow: Czy masz jakieś schorzenie, które pomaga Ci zapamiętywanie? Większość tych najlepszych to raczej przekleństwo bo ludzie ponoć jak się coś raz dowiedzą to nie mogą już tego zapomnieć.