Wpis z mikrobloga

Mirki Mirki, kilka dni temu naszło mnie żeby pobić rekord Polski w recytacji liczby pi po przecinku bo trochę bieda ten rekord (mój własny z przed dwóch lat), a to strasznie męczącą, bezsensowna i #!$%@?ąca robota, 2500 cyfr wtedy poszło. W sumie zdążyłem tamto zapomnieć i teraz jechałem od zera, zapamiętałem 6000 i mam już szczerze mówiąc dość a planowałem znacznie więcej (rekord europy to hohoho ponad 22k ale to chyba zostawię sobie na kiedy indziej, pamięć jak pamięć, znam się na tym, ale główny problem to to, że samo jednokrotne wymówienie 22 tysięcy cyfr to jakieś 3 godziny, więc powtórki to jakaś masakra). Więęęęęęęęc ile plusów tyle ponad 6000 zapamiętam i z czystym sumieniem oleję to na kolejny rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)









  • 75
  • Odpowiedz
@tobiasz22: Ludzie wykombinowali różne dziwne systemy na to przez ostatnie kilkaset lat, typu zamienianie cyfr na litery i robienie na ich bazie słów. Na przykład 5 to L [jest nawet wytłumaczenie dlaczego] a 2 to N, więc 52 to słowo na bazie spółgłosek LN uzupełnione samogłoskami. LeNa? LiNa? LiaNa? LeN? Może LeŃ? Ale ja wraz z doświadczeniem, latami treningu, posiłkowania się opiniami innych mistrzów ze świata, doszedłem do wniosku, że
  • Odpowiedz
  • 0
@Maskow: Szacunek i powodzenia w dalszym zasiedlaniu świata wowa( ͡° ͜ʖ ͡°)
I pytanko, gdzie najlepiej poczytać o tworzeniu pałacu pamięci, jeśli mówisz, że nie warto słuchać tych którzy nie są najlepsi w tym co robią?
  • Odpowiedz
@Maskow: takie pytanko: mam przed sobą cholernie grubą książkę medyczną, z której powinienem zapamiętać wiele informacji. Jakieś rady? Gdzie szukać informacji na temat technik przydatnych przy takim typie zapamiętywania? Może jakieś nazwisko, blog, książka kogoś kto nie pisze takich wielkich bzdur.

  • Odpowiedz
@Maskow: Widzę, że też stosujesz główny system zakładkowy. Ja akurat stosuję ten standardowy, bo łatwo go zapamiętać. Te wszystkie mnemotechniczne sposoby pomagają w zapamiętywaniu, ale dalej potrzebna jest do tego czysta pamięć, taka jaką badał Ebbinghaus. Chociażby żeby zapamiętać 100 liczb oraz do każdej liczby oddzielne słowo, a dodatkowo pamiętać o zmianach, które się wprowadziło. To nie jest wcale takie proste, nawet jeżeli są to słowa bliskie. Dodatkowo potrzeba czasu
  • Odpowiedz
@Maskow: Pałowanie wydaje się być jedyną metodą na wygranie. Jak udowadniasz, że zapamiętałeś 100 cyfr? Dostajesz liczbę, czytasz ją tworząc duży obraz-historyjkę-komiks tej liczby, zapamiętujesz i recytujesz te liczby tylko jeden raz, bezpośrednio po zapamiętaniu? Czy po jakimś czasie (np 5 minut) musisz jeszcze raz udowodnić, że pamiętasz je?

  • Odpowiedz
@Maskow: Masz/znasz jakieś fajne filmiki po Polsku lub jakieś strony www które mógłbyś polecić aby nauczyć się technik zapamiętywania albo polepszyć sobie pamięć?

Jedziesz na "sucho" czy używasz jakiegoś dopingu mózgu jak np. Noopept?
  • Odpowiedz
@Maskow: w jaki sposób można zapamiętać 6000 cyfr? powiedz mi - bo jedyne moje osiągnięcie jak do tej pory to znanie mojego numeru konta bankowego na pamięć ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jeszcze co poniektórzy nie potrafią zapamiętać np swojego numeru pesel xD
  • Odpowiedz