Wpis z mikrobloga

Z profilu FB specjalisty warszawskiego ZDMu do spraw usuwania barier architektonicznych. Wincyj takich urzędników!

Pani Barbara jest emerytowaną pielegniarką i mieszka w Domu Lekarza Seniora przy ul. Wołoskiej. To twarda zawodniczka- napisała już niejedno pismo, wywalczyła niejedną korektę wysokości krawężnika. Jakby urzędnicy mocno nie próbowali, nie daje się łatwo zbyć. Kropla drąży skałę.

Kiedy jej pismo dotarło do mnie na biurko, wiedziałem tylko, że głównym problemem jest dla niej ulica Wołoska. Zaproponowałem spotkanie, aby mogła mi z bliska pokazać opisane miejsca. Te wszystkie progi, źle zaparkowane samochody, nierówne chodniki.

Pani Barbara zaproponowała zaś mi przejażdżkę swoim starym wózkiem elektrycznym. Abym lepiej poczuł, że centymetrowy próg to już uciążliwość, a 3 cm to może być bariera nie do przeskoczenia.

Jest mi wstyd, że tak wygląda ten kawałek miasta. I że nikt pomyślał, że otoczenie szpitala MSWiA oraz domu seniora powinno być szczególnie traktowane. Zwłaszcza jeśli pisma wysyłane są regularnie i wszyscy o tym wiedzą. Czas, abym i ja mógł się wykazać.

Z pozytywnych rzeczy trzeba powiedzieć, że p. Barbara to typ optymisty. Niczym się nie zraża, uczy się obecnie malować, robi dżemy, chodzi np. na basen, do kawiarni, do kościoła itp. A jak coś jej urzędnicy poprawią, to idzie nawet czasem osobiście podziękować (i wtedy okazuje się, że winda w ZDMie za mała...).

3h z tak pozytywnie nastawioną osobą to lekcja obowiązkowa dla każdego nadzorującego inwestycje drogowe. Bo 1 cm ma znaczenie, podobnie jak źle zaparkowane samochody czy nierówny chodnik.


*

#warszawa #urbanistyka #infrastrukturanadzis #urzedasstory trochę #100latplanowaniawpolsce i #architektura
Pobierz
źródło: comment_7Udwrsis7DnIXUMEB0BCzHEMUrGSfxLk.jpg
  • 13
@dawajlogin: Coś ty powiedział? Dla Ciebie państwo może być nawet od podcierania dup tym, którzy sobie tego życzą, byle nie za pieniądze, które zostanie odebrane innym pod groźbą użycia przemocy fizycznej. Sam bym chętnie oddał część środków na usuwanie barier w moim mieście - DOBROWOLNIE, kiedy ktoś mnie do tego zmusza to jest grabież, zbydlęcenie i #!$%@?ństwo.