Wpis z mikrobloga

#wyznaniezdupy #pytaniedoeksperta #pytanie #motoryzacja

Co ja dzisiaj odstawiłem, to mała głowa.
Skoczyło mi się miejsce w dowodzie rejestracyjnym na pieczątki z przeglądów. A przegląd tuż, tuż...

Idę więc do urzędu.
Biorę numerek, w międzyczasie wypełniam druczek - czekam.
Trafiłem do całkiem fajnej... No mniejsza o to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Karta pojazdu jest? Jest...
Dowód rejestracyjny jest? Jest...
Druczek? Jest...
Ubezpieczenie jest? Jest...
A przegląd? No nie mam, bo nie mam miejsca, to myślałem, że najpierw potrzebuję wyrobić nowy dowód.
Nie.
Pan pójdzie zrobić dzisiaj przegląd i wróci do mnie poza kolejką.
Ok.

Zrobić przegląd w 10 letnim wozidle, to jak seks z 70 latkiem - niekoniecznie może się udać...
No ale spróbowałem.
Wszystko ok - jedynie żarówka od wstecznego padła.

Wróciłem do urzędu.
Przerwa śniadaniowa...
No to czekam na uruchomienie stanowiska - przynajmniej się wpychać na chama nie muszę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ok, dziewcze wróciło.
Karta pojazdu jest? Jest...
Dowód rejestracyjny jest? Jest...
Druczek? Jest...
Ubezpieczenie jest? Jest...
A przegląd? Jest...
To dowód osobisty poproszę. No ale ja... No paszportem chwilowo się posługuję...
W paszporcie proszę pana jest brak meldunku a ja potrzebuję meldunek.


Ok, właśnie jestem w trakcie wyrabiania dowodu.
To po odbiór przyjdzie pan z dowodem a do dowodu rejestracyjnego wpiszę adnotację, że jest w trakcie wymiany.

Dobra, idę do fotografa - robię zdjęcia na dowód itd.

Przychodzę do domu. Wyciągam potwierdzenia wpłat, dokumenty, paszport. Gdzie jest karta pojazdu?!
Nie mam pierniczonej karty pojazdu! Brak, dziura w głowie.
Czy jest możliwe, że babeczka w urzędzie zostawiła ją do czasu wydania nowego dowodu rejestracyjnego?
!Wyniki przeglądu zabrała, może kartę pojazdu też?
Co ja mam teraz zrobić?! Iść do urzędu o wydanie karty pojazdu z kończącym się dowodem rejestracyjnym?
No zwariuję.
A tak nawiasem; XXI wiek, czas cyfryzacji, technologii - a do urzędu z teczką papierów trzeba gonić.
Pięćdziesiąt dowodów wszystkiego.
  • 20
Przecież w dowodzie osobistym też nie ma meldunku.

@kisi3l: Obowiązek meldunkowy jest do 2018 bodajże... Sprawdzałem...
Zmienili to albo jakaś inna cholera. Nie wiem już.
@defoxe: jakby nie było można wypisać jakiegoś oświadczenia o miejscu zamieszkania. W banku ostatnio to samo chce zmienić adres i nie mogę bo stary adres na dowodzie, a zmiana adresu zameldowania nie upoważnia do wymiany dowodu. W dodatku na nowym nie ma adresu i tak w kółko... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czemu przegląd w 10-cio letnim aucie miałbym się nie udać? ja mam 20 letni samochód i przeglądy mi niestraszne

no ale jak dbasz tak masz


@bIiny: Staram się dbać. No ale widzisz, przykładowo w zeszłym roku miałem taką akcję, że pojechałem na przegląd kilka dni przed końcem ważności. I co? Końcówki drążka w takim stanie, że konieczna była wymiana.
Nie wiadomo czym maszyna cię zaskoczy.
@defoxe: Nie moze Ci odmowic obsluzenia , bo paszport jest tak samo wazny (jak nie wazniejszy) jak dowod osobisty. W razie W popros o powod odmowy na pismie. Posraja sie. Mnie ostatnio sedzina przepraszala na sprawie, bo na pierwszej bolca chyba nie dostala od starego, bo mi wpisala,ze sie nie stawilem chociaz bylem z paszportem.
Glupie biurwy.
@jombl: pisałeś coś... Czy miałeś na myśli, że babeczka tą kartę pojazdu zostawiła u siebie?
Pójdę jutro i się będę pytał. No ale gdybym miał pewność, to bym z siebie idioty nie robił. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bo paszport jest tak samo wazny (jak nie wazniejszy) jak dowod osobisty.


@bigger: No też tak myślę. Jednak jak poczytać na stronach urzędów (i w druczkach), to jest tylko opcja dowodu osobistego. I teraz się wykłócaj. Inna sprawa, że przebywając na terenie kraju mamy obowiązek posiadać dowód osobisty.

@defoxe: Cwiczylem. Masz obowiazek posiadac albo wyrabiac. Nie masz obowazku go nosic przy sobie, bo to nie PRL i godzina policyjna. W niektorych sprawach urzedowych masz obowiazek okazac sie dowodem tożsamośc, ktorym jest tez paszport. Koniec. Kropka.

Jak niedouczona jedna z druga to na bezplatny urlop walkowac przpisy. A jak nie to zarzadac powodu odmowy na pismie od niej albo kierownika jednostki. Mieknie faja momentalnie.
Zapominaja kto tu jest dla kogo.
okazac sie dowodem tożsamośc, ktorym jest tez paszport. Koniec.


@bigger: No ja prosty człowiek jestem... Też tak myślę. Chce dowód, może być dowód. Jednak tak się składa, że na dowód muszę czekać 3 tygodnie. No ok. To niech sobie ten dowód rejestracyjny poleży w urzędzie jak bez dowodu odebrać niemożna. Pierniczę...
Ja się bardziej zastanawiam, gdzie ja kurde mam kartę pojazdu!
Bo w okienku normalnie jak gra w 3 kubki; ten
mozesz spytac ale na 99% jest u nich


@jombl: Robisz mi nadzieje. Ktoś z mirków jeszcze potwierdzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawiasem mówiąc - po kiego grzyba im karta pojazdu?!
W rodzinie inny pojazd w ogóle bez karty pojazdu ma załatwiony nowy dowód rejestracyjny (karta pojazdu ma być okazana przy odbiorze dowodu).
większość WK zatrzymuje kartę do wydania twardego dowodu


@bigger: No dzięki. Btw: "większość" ah te jednolite "przepisy" na terenie naszego pięknego kraju. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
do wydania twardego dowodu


@bigger: ale "twardego dowodu"? Ja nie mam "czasówki". Mam dowód "normalny" i czekam na "normalny".
Wariactwo totalne ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°).
No nic, ja mam nadzieję, że zwinęła mi go. Jutro będę z siebie idiotę robił...