Wpis z mikrobloga

@Ch-jogromPL: iks de, spoko skrót.
Nie mam żadnych problemów z psychiką odnośnie objętości jedzenia, choć zakochałem się w tłuszczówce i to może boleć. Na razie fat powoli, ale regularnie schodzi właśnie na tłuszczach, zastanawiam się czy nie wskoczyć na vlcd od czerwca.

Chcę poczytać o za i przeciw, bo może nie ma co przyspieszać procesu.
@Username: wskocz, wyrobisz se zdanie, ocenisz czy jest to dieta dla ciebie badz nie i tyle, bogatszy o doswiadczenie bedziesz, dla mnie np nie ma lepszej diety na redukcje i tyle, wole w 6tyg zwalic 15kg fatu i miec nisko bf i spokoj, niz meczyc sie 3miesiace
jedz bialko 2g/kg, tluszcz i wegle 30-50g, trenuj 3x w tygodniu silowo, i wytrzymaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) ratuj sie slodzikiem i napojami zero, a po skonczeniu tej redu, wejdz na mase/zerówkę przez #reversediet


@Ch-jogromPL: dla 80 kg to 160g białka (640kcal), 30-50g tłuszczu (240-400 kcal), węgle 30-50g (100-200 kcal) czyli ok. 1000-1200 kcal dziennie przy 3 treningach siłowych tygodniowo, i tak przez 12-14 tygodni?
@Ch-jogromPL: no ok ale Twój Basal Metabolic Rate czyli zapotrzebowanie na kalorie na utrzymanie codziennej pracy narządów wewnętrznych, temperatury ciała, oddychanie itp przy tej wadze to około 1800 kcal. A gdzie tu jeszcze energii na 3 treningi siłowe + dodatkowe zapotrzebowanie na regenerację mięśni, tkanek łącznych, stawów itp.
@rotero: bo nikt nie dodaje do kalorii z pożywienia Twojego tłuszczu który spalasz na tej diecie. Będąc mega grubasem możesz jeść 1000kcal i dwa razy tyle spalać z tego co masz na sobie. Czyli robisz redukcję na 3000kcal

Dlatego żeby nie palić mięśni na redukcji musisz wraz ze spadkiem wagi dodawać kalorii (a nie obejmować) bo maleje potencjał wykorzystania Twojej tkanki zapasowej
@rotero: @berti: no wlasnie, miales kiedykolwiek ta krate chociaz ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego żeby nie palić mięśni na redukcji musisz wraz ze spadkiem wagi dodawać kalorii (a nie obejmować) bo maleje potencjał wykorzystania Twojej tkanki zapasowej


i o co w tym chodzi ? do nie palenia miesni wystarczy miec 2g/kg bialka i trening silowy, palic miesnie bedzie dopiero jak zejdziesz w huuuj nisko z
i o co w tym chodzi ? do nie palenia miesni wystarczy miec 2g/kg bialka i trening silowy, palic miesnie bedzie dopiero jak zejdziesz w huuuj nisko z fatem cos ponizej ~6%


@Ch-jogromPL: masz jakieś badania naukowe potwierdzające taką tezę? Dodatkowo, co rozumiesz przez trening siłowy, jaka objętość, ile serii/powtórzeń, jakie odstępy między seriami, jakie ćwiczenia/partie mięśniowe, żeby uniknąć zużywania mięśni?
@rotero: tak sie po prostu juz dzieje, masz na sobie tak malo fatu, ze organizm go woli zostawic na 'kryzysowe czasy' i zaczyna palic miesien, dlatego zeby zejsc serio nisko z fatem trza niezle sie nakombinowac zeby nie popalic miesnia i oszukac organizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ch-jogromPL: @berti:
Zdaje się że piszecie o tym samym. Dopóki jest z czego pobierać (tłuszcz zapasowy), niskie kcal nie szkodzą mięśniom (jeśli jest bodziec w postaci treningu siłowego). Po zjedzeniu własnego tłuszczu trzeba dołożyć coś z zewnątrz.
@Ch-jogromPL: z postów wynika że jesteś pewny tej diety. Wrzuć zdjęcia, przynajmniej pomożesz innym (zarówno jak będzie działać jak i nie będzie). Wg mnie nie będzie, ale tak czy siak będę się przyglądał.
@Ch-jogromPL: organizm pali określony procent tkanki tłuszczowej wyrażonej bezwzględnie w kilogramach, niezależnie od zapotrzebowania energetycznego. Im więcej masz tłuszczu tym więcej tłuszczu spalisz w jednostce czasu.

@rotero: nie rozmawiamy o diecie tylko o procesie zużywania tkanki tłuszczowej, do którego dieta jest drogą i dla każdego jest ona inna. Tzn. może nie dla każdego ale np. na taki sam posiłek znaleziono ponad 30 różnych, znacząco różniących się charakterystyk odpowiedzi glukozowej i