Wpis z mikrobloga

@thekes: co z tego, że klasyk, jak w porównaniu z dzisiejszymi kryminałami, to słabizna. Fabuła prosta i oklepana, bohaterowie bez jakiejkolwiek osobowości, nuda, jedyna zaleta jest taka, że ta książka jest krótka. Może w swoich czasach Christie była dobra, dzisiaj można ją traktować tylko jako ciekawostkę moim zdaniem :)
  • Odpowiedz
@ZglaszamSieDoProkuratury: nie czytałam wszystkiego, ale Cień Wiatru zostawiłabym na koniec - to jest tak wkręcająca i świetnie napisana książka, że będziesz chciał potem czytać inne z tego cyklu i zostawisz pozostałe nabytki w spokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kasacja


@ZglaszamSieDoProkuratury: Właśnie kończę tę książkę. Polecam, bardzo fajny kryminał :) Chyłka niby dobra dupa, a wciąż mam wyobrażenie takiego brzydkiego babochłopa z poprzedniej pracy, która miała identyczny charakter i odzywki :/

to zaraz zakupisz pozostałe dwie części


@Zsan: Jakie są pozostałe dwie części? Ok, już znalazłem. Czeka mnie sporo czytania, dzięki za info bo nie miałem pojęcia, że istnieją.
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: akurat dzisiejsze kryminały to też w wielu przypadkach słabizna i jechanie na schematach (II WŚ/ styrany życiem policjant gbur, który musi walczyć z całym światem sam, ewentualnie przy pomocy pięknej kobiety/profilera (w połowie przypadków jest rozwodnikiem albo playboyem). Czasami są wariacje, że głównym bohaterem jest kobieta, ale ona też ucieka przed przeszłością. A wszystko polane jest toną krwi, im bardziej psychopatyczny morderca tym lepiej. Niestety dość często sama zagadka
  • Odpowiedz