Wpis z mikrobloga

#film #2016filmow #ogladajzwykopem i odrobinę #horror

Tak mi się życie ostatnio potoczyło, że więcej było dostępu do TV niż komputera, stąd sporo przypadkowych tytułów i ocen poniżej średniej...

61. Szczęściarz(2012) 2/10
Smutna opowieść rodem z Harlequina, czy tvn'owskich prawdziwych historii + bezjajeczny Zac Efron pasujący do głównej bohaterki jak pięść do nosa. ZŁY FILM TO BYŁ.

62. Poltergeist(2015) 2/10
Bliżej temu "czemuś" do parodii, niż horroru. Typowy skok na kasę, a oryginalny Poltergeist płakał jak oglądał.

63. Las samobójców(2016) 3/10
Słabiej chyba nie dało się tego zrobić. Zmarnowany potencjał. Słabe aktorstwo, 0 klimatu, nuda. Odradzam rękami i nogami.

64. Observe and Report - Złap, zakapuj, zabłyśnij 3/10
Sethowi i inne popularne nazwiska z komediowej branży nic nie mają szans, gdy scenariusz kuleje, a w filmie króluje klozetowy humor. Do zapomnienia.

65. Zbrodnie przyszłości(1970) 4/10
Ja rozumiem, że budżet 3,2$, że Cronenberg i że prawie debiut. Ciekawa praca kamery i niepokojący klimat. Ale przez te 70 minut męczyłem się tak niemiłosiernie, że to cud, że dotrwałem do końca. Film zdecydowanie nie dla każdego.

66. Ryzykowny układ(2015) 4/10
Taka sobie historyjka o kumplach którzy zadarli nie z tymi co potrzeba. Czuć mocną inspirację kinem Tarantino, ale wszystko to bez wyrazu. Spodziewany twist na końcu i Travolta, który po raz kolejny potwierdza, że aktor z niego żaden.

67. Niesamowity Spider-Man(2012) 4/10
Ot, kolejna odsłona przygód chłopca pająka. Tak jak Maguire starał się jakoś określić Spidermana, tak Garfield to ofiara castingu. Film ratuje "niedomyta" Emma Stone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

68. W pogoni za zemstą(2010) 5,5/10
The Rock w roli skrojonej idealnie pod niego - małomówny mściciel wyposażony w jedną minę, wrogie spojrzenie i wielki rewolwer. Sprawnie to wszystko nakręcone, dobra muzyka i piękny Chevrolet()

69. Sin City 2: Damulka warta grzechu(2014)
"300", "Święci z Bostonu", a teraz Sin City... Film dołączył do grona nieudanych kontynuacji. To mogło udać się tylko raz - nowatorski sposób realizacji, gwiazdorska obsada, sprytnie zazębiające się historie. Film nie był zły, on był niepotrzebny.

70. Oko kota(1985) 6/10
3 niezależne historie grozy stworzone przez Kinga, a połączone za pomocą kota ^^ W obsadzie James Woods, Drew Barrymore i Robert Hays. Trochę strasznie, trochę śmiesznie - jest ok.

71. The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon(2008) 6/10
Krótki metraż, długi tytuł. Zupełnie amatorska produkcja z chorym pomysłem i chyba najbardziej cierpliwym mordercą w historii( ͡° ͜ʖ ͡°)

72. Król szczurów(1965) 7/10
Tutaj ciężko mi uczciwie ocenić, bo książka Jamesa Clavella na podstawie której nakręcono film to jedna z moich ulubionych pozycji. W filmie mocno spłycono relację między więźniami, w szczególności dwójka głównych bohaterów. Mamy jednak ciekawą historię, dobre aktorstwo i obraz który mimo 50 lat na karku nie stracił mocy. Dla tych którzy nie czytali książki - śmiało!

73. Creed: Narodziny legendy(2015) 7,5/10
Jako wielki fan Rocky'ego, zostałem zabrany w sentymentalna podróż do Filadelfii. Scenariusz klasycznie prosty jak but: jest źle, dobrze, źle, dobrze. Finałowa walka w klimatach pierwszych części, czyli garda, to tylko fanaberia, a morda boksera przyjmie nieograniczona liczbę strzałów. Wystarczy tylko przypomnieć sobie swoich bliskich i można przenosić góry:) Świetny Sly, słaby Baby Creed, ale ogólnie zabawa przednia.

74. Polowanie(2012) 8/10
Wsi spokojna, wsi wesoła... Świetny Mikkelsen i uczucie niesprawiedliwości utrzymujące się przez cały film i cała magia skandynawskiego kina. Dobitnie pokazane prawa którymi rządzą się małe społeczności i jakże delikatny temat pedofilii.


Mocny spoiler, bo pokazujący alternatywne zakończenie filmu.


Na zakończenie pozdrawiam cieplutko i podrzucam nr 71, czyli The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon
tubbs - #film #2016filmow #ogladajzwykopem i odrobinę #horror

Tak mi się życie ost...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tubbs:

dostępu do TV niż komputera


Widać po ocenach. xD

Nawet nie wiedziałem, że jest film na podstawie "Króla Szczurów", muszę obejrzeć. Chociaż Tai-Pan jest okropny historię obsesyjnego parcia do celu zwalono na drugi plan, a na pierwszy dano melodramat. To może boleć, bo Clavell miał dar do opisywania wszystkiego tylko nie miłości. Swoją drogą uwielbiam cykl azjatycki, a w szczególności Shoguna i Whirlwind.
  • Odpowiedz
Widać po ocenach. xD


@sejsmita: no, magia telewizji, biorę co dają :(

@sejsmita: to widzisz, ja nie wiedziałem, że Król Szczurów jest częścią sagi ^^

kolega kiedyś pożyczył książkę, przeczytałem i nie drążyłem tematu, trzeba uzupełnić biblioteczkę!
  • Odpowiedz
@tubbs: Jest częścią cyklu, nie ma nic wspólnego z pozostałymi książkami. Zresztą one też nie są powiązane inaczej niż wspomnieniem historii, bohaterów, a między samymi opowieściami bywa wiele lat różnicy i różnią się bardzo tematyką i miejscem akcji. Np Whirlwind to thriller/wojenny/przygodowy w Iranie podczas rewolucji Chomeiniego, a Noble House - korpo/szpiegowski/thriller dzieje się 10 lat wcześniej w Hong-Kongu, z kolei Shogun... Shoguna powinieneś kojarzyć z serialu z Chamberlainem. :)
  • Odpowiedz
@sejsmita: dzięki za opis.

1000 stron i więcej, co jest oczywiście tylko zaletą, bo są niesamowicie wciągające. :)


właśnie przeglądam na allegro co i jak i faktycznie, solidne kolubryny:) Ale jeśli poziom z Króla będzie utrzymany, to prędzej, czy później przyjmę je na klatę.

chociaż ostatnio trochę z książkami się rozleniwiłem i wybieram broszurki typu Wyspa doktora Moreau, Wehikuł czasu, Wojna światów od Wellsa. Boję się wciągnąć w taka długą
  • Odpowiedz
@tubbs:

Ale jeśli poziom z Króla będzie utrzymany, to prędzej, czy później przyjmę je na klatę.


Mnie się bardziej podobają niż "Król szczurów". Też są inne, nie tak lokalnie - mnóstwo wątków się przeplata: polityka, wojna, ekonomia. Jednocześnie ogląda się to z perspektywy kilku osób będących ze sobą w jakiejś komitywie i rozmach w żadnym razie nie przytłacza. Historyczne wydarzenia w tle potęgują odbiór. Na wakacje w sam raz. :)
  • Odpowiedz