Wpis z mikrobloga

mirki czy jest tu ktoś jeszcze na sali kto w tym roku tak jak ja nie przeczytał jeszcze żadnej książki?
#ksiazki #kiciochpyta #ankieta

ile ksiazek w tym roku przeczytałeś?

  • 1 11.5% (205)
  • 2-5 28.3% (503)
  • 5-10 11.4% (203)
  • ani jednej 40.3% (717)
  • powyżej 10 8.4% (150)

Oddanych głosów: 1778

  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@corazmniejdni: Może i książki to fajne hobby, ale wolę już seriale lub filmy, ponieważ więcej miejsc poznam, a do tego ciekawsze historie.
Kiedyś byłem człowiekiem, który czytał cały czas, ale w końcu do mnie dotarło, że film równie mocno może nas nauczyć co książka, a do tego mniej czasu na nią potrzeba.
  • Odpowiedz
@malio_day: k---a żadnej, co za podludzie, uważają się za jakąś elitę bo przeczytali jakąś gównopowieść czy inny harlekim. Chętnie zmierzę się z takimi na wiedzę o języku polskim, zasadach ortografii, czy po prostu ogólnoświatową.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: mylisz się, czytanie uczy skupienia, rozwija słownictwo i wyobraźnię nieporównywalnie bardziej niż pasywne oglądanie filmów i seriali. Z jednej strony masz czysty tekst, potem tekst z obrazkami, potem komiks i z drugiej strony filmy w których wszystko jest podane na tacy. "Mięsień" wyobraźni jest pod dużo większym obciążeniem kiedy czytasz niż kiedy oglądasz film.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol:

tak bo czytanie książek zwiększa intelekt i od razu stawia was na szczycie piramidy. Takie samo hobby jak oglądanie filmów nic więcej.


Zależy co się czyta, ale to co napisałeś to argument leni którzy wolą siedzieć przed telewizorem. Czytanie to jednak zajęcie czynne, wymaga wysiłku. Przed telewizorem siedzisz i nie wymaga to żadnego wysiłku.
  • Odpowiedz