Wpis z mikrobloga

@maciejbo1:
Zapytałem czemu mięso szkodzi, ale nie czemu dieta wegetariańska/wegańska jest fajna (nie neguję, że taka nie jest, sam czasami nie jem mięsa jak nie chce mi się smażyć, przyrządzać itd.). W zasadzie można napisać, że wszystko szkodzi. A to, że opcja A przeciwdziała czemuś nie implikuje od razu, że opcja B jest szkodliwa.
@maciejbo1:
Generalnie każdy niech robi co chce i uważa za słuszne (jak na "konserwę" jestem dość liberalny xD), nie podoba mi się po prostu taka retoryka i takie formułowanie argumentów (jak to o co początkowo zapytałem), dotyczy to też drugiej strony. Coś jak walka 4konserw z neuropą ;O
@MasterSoundBlaster: @Howkin: sorry ziomuś, tam mi się linki jebły. Tutaj jest opinia WHO o rakotwórczórczości przetworzonego mięsa.

Tutaj adanie stwierdzające, że spożywanie mięsa jak i sera (białka zwierzecego) może być dla osób dorosłych tak samo szkodliwe jak palenie papierosów: klik

Przejście na 5 dni w tygodniu na dietę wegetariańską znacznie zmniejsza zawartość antybiotyków i ftalanów w organizmie, klik

A z takich innych, mniej zdrowotnych rzeczy.

Naukowcy z Oxford Martin School
@maciejbo1:
Muszę to sobie całe przeczytać żeby Cię stale nie męczyć :) Ale to jest ciekawe "zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 2/3".

ogólnie dłuższe życie, to coś jest nie tak w produktach zwierzęcych?

Być może. Ale chyba słabo mówić, że coś jest be nie podając podstawy ;P ? C'nie? No i to samo z implikowaniem. Ale nic nikomu nie zabraniam - już mówiłem :) Jestem czepialski.
@MasterSoundBlaster: Białko zwierzęce jest zbyt kwaśne dla ludzkiego organizmu, stan zakwaszenia krwi jest neutralizowany przez fosforany, które znajdują się w kościach (fosforany wapnia), a wapń wydalany jest wraz z moczem. To jeden z kilku powodów odpowiadających na Twoje pytanie odnośnie szkodliwości mięsa. Jednak tyczy się to ogólnie białka zwierzęcego. Nie ma sensu, żebym się powtarzał, maciejbo1 podał Ci przykłady.