Wpis z mikrobloga

Zapewne kojarzycie takie stojaki jak ten na zdjęciu po prawej. Od jakichś dwóch lat pojawiły się one w miastach na całym świecie. Ale pewnie nie wiecie, że są one ustawiane nielegalnie. Świadkowie Jehowy mają za nic prawo, które owszem, pozwala na swobodne wyznawanie swojej wiary, a nawet na rozmawianie o niej z innymi i głoszenie jej na ulicach, ale nie pozwala na ustawianie nośników reklam w pasie drogowym bez pozwolenia (zgodnie z ustawą o drogach publicznych). Pasem drogowym wg tej ustawy jest m.in. chodnik.

Na poniższym zdjęciu Świadkowie są wyganiani ze swojej miejscówki przez Policję na podstawie ww. ustawy, ponieważ nie zajmują chodnik swoim wózkiem reklamowym (na wózku jest logo korporacji Towarzystwa Strażnica - "jw.org") bez pozwolenia, a więc stoją nielegalnie. Można się spierać o to, czy komuś tam zawadzają i czy szkodliwość ich stania w danym miejscu jest znikoma (osobiście uważam, że ich działalność jest bardzo szkodliwa, polecam lektruję poprzednich wpisów z tagu), ale prawo jest jedno dla wszystkich. Gdyby ta ustawa nie obowiązywała, to każdy mógłby sobie za friko stawiać na chodnikach reklamy swoich firm i musielibyśmy się chyba nauczyć latać.

Można w bardzo łatwy sposób dać Świadkom Jehowy do zrozumienia, że należy prawa przestrzegać - jeśli widzicie gdzieś taki stojak można zadzwonić do Zarządu Dróg Miejskich lub od razu na Straż Miejską / Policję i podać im informację o miejscu, gdzie jest on ustawiony. Pilnujący wózka Świadkowie mogą próbować się wymawiać pokazując "pismo od prawnika" (w rzeczywistości niepodpisaną przez nikogo kartkę z wyciągiem z jednej ustawy i z konstytucji, która nijak się ma do ustawiania reklam w pasach drogowych i nie ma żadnej mocy prawnej), warto mieć to na uwadze.

#archiwumswiadkajehowy #swiadkowiejehowy #bagiety #strazmiejska
ohmyjw - Zapewne kojarzycie takie stojaki jak ten na zdjęciu po prawej. Od jakichś dw...

źródło: comment_fpOoXlZR41odAuLvue6BdZT8mm8GQKIz.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nieszkodliwa sekta niemająca wpływu na społeczeństwo


@KorelacjaProkrastynacji: Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Ale nie dziwię się, bo zapewne nie masz z nimi większego doświadczenia oprócz tego że czasem widzisz ich na ulicy/w pracy/w szkole. A oni wtedy starają się ludziom pokazać z jak najlepszej strony, co jest elementem procesu werbowania.

Jest to bardzo szkodliwa sekta. Byłem tam długie lata i dopiero niedawno razem z przyjaciółmi udało nam się
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: nie szkodliwa!!! Panie jeśli 10tys przypadków molestowania w australii dla ciebie jest nieszkodliwe to ja niewiem w jakim ty świecie żyjesz. W polsce też kolorowo nie jest poznałem kilka osób co byli świadkami ale odeszli od rodzin i zboru a wiesz czemu, bo byli bici przes rodziny i molestowani przez starszych z zboru. Teraz mają po 30 lat ale już jest za późno bo się przedawniło, gdy byli młodzi
  • Odpowiedz
@ohmyjw: Świadkowie jehowy w przeciwieństwie do KK szkodzą tylko sobie sami. Nie widziałem nigdy przypadku, aby świadkowie jehowy mocno działali społecznie i próbowali lobować ustawy szkodzące całemu społeczeństwu tak jak to robi KK.
@Bez_Komentarza: Mówimy o Polsce, nie o Australii. Jeśli mamy się bawić w przypadki tego co się dzieje na świecie złego w samych strukturach KK, to można przytoczyć przykłady pedofilii pośród księży- gdzie sam JPII tuszował
  • Odpowiedz
@ohmyjw: aha to dobrze ze takie rzeczy poruszasz na wykopie bo przeciez komenda policji i wszystkie sluzby maja tu swoje placowki i napewno zrobiles to w trosce o prawo i porzadek a nie ze masz syndrom seek for attention
  • Odpowiedz
@kozubix: Poruszam na Wykopie, bo jest to problem ogólnopolski. W moim mieście odpowiednie służby już zostały powiadomione, ale przecież nie będę jeździł po całej Polsce i ich gonił, bo by mi życia nie starczyło.

@KorelacjaProkrastynacji: Znam osobiście osoby, które były w Polsce molestowane seksualnie, a "starsi zboru" zamietli sprawę pod dywan i nie powiadomili policji.
  • Odpowiedz
@Bez_Komentarza: No i co ci nagadali? Kilka osób rzutujesz na ogół całej społeczności? Sam się spotkałem z osobami które jako dzieci były molestowane przez katolików.

@ohmyjw: Nie zmienia to faktu, że nie wyznanie stanowi problem a okręg kulturowy. Jak dla mnie świadkowie jehowy są nieszkodliwy. Gdyby odpowiednio zreformować te rzeczy o których mówisz że sa wadliwe, to w mojej ocenie byłaby to lepsza wersja religii chrześcijańskiej jak KK.
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: W Polsce jest ich ponad 120 tys. Zobaczysz czy faktycznie nie stanowią problemu jak któregoś dnia Twoja żona/dzieci oznajmią Ci, że "studiują Biblię", a jakiś czas potem że chcą "się ochrzcić". A gdy nie daj Boże stanie się coś złego, usłyszysz "nie mogę przyjąć tej krwi, bo Bóg mi nie każe. Żegnaj". Czego Ci absolutnie nie życzę.

Proszę, nie wypowiadaj się w temacie co do którego nie masz bladego
  • Odpowiedz
Zobaczysz czy faktycznie nie stanowią problemu jak któregoś dnia Twoja żona/dzieci oznajmią Ci, że "studiują Biblię", a jakiś czas potem że chcą "się ochrzcić". A gdy nie daj Boże stanie się coś złego, usłyszysz "nie mogę przyjąć tej krwi, bo Bóg mi nie każe. Żegnaj". Czego Ci absolutnie nie życzę.

@ohmyjw: To niech sobie studiuje. Takie ma prawo. Jeśli nie będzie chciala przyjąć krwi, jej strata. W dodatku 120 tys. to jest margines w #!$%@?. Nawet nie jest to 0,3% populacji Polski.

gratuluje, jeśli tolerujesz bicie dzieci bo ich pismo na to pozwala a wrecz trzeba bić jak dziecko się nie słucha rodziców.

@Bez_Komentarza: W Polsce katoliccy patusy #!$%@?ą dzieci i bez studiowania pisma, więc nie
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: jak nie kumasz że to sekta i pranie mózgu.Np jesteś w zborze twoje dziecko nie chce iśś na msze to masz je prać a straszy z zboru ma prentesje że bijesz za słabo wszyscy wiedzą że katujesz dziecko ale każdy myśli że za słabo bo tak pismo mówi zamiast zgłosic sprawę na prokurature to jest zdrowe?
  • Odpowiedz