Wpis z mikrobloga

Zapewne kojarzycie takie stojaki jak ten na zdjęciu po prawej. Od jakichś dwóch lat pojawiły się one w miastach na całym świecie. Ale pewnie nie wiecie, że są one ustawiane nielegalnie. Świadkowie Jehowy mają za nic prawo, które owszem, pozwala na swobodne wyznawanie swojej wiary, a nawet na rozmawianie o niej z innymi i głoszenie jej na ulicach, ale nie pozwala na ustawianie nośników reklam w pasie drogowym bez pozwolenia (zgodnie z ustawą o drogach publicznych). Pasem drogowym wg tej ustawy jest m.in. chodnik.

Na poniższym zdjęciu Świadkowie są wyganiani ze swojej miejscówki przez Policję na podstawie ww. ustawy, ponieważ nie zajmują chodnik swoim wózkiem reklamowym (na wózku jest logo korporacji Towarzystwa Strażnica - "jw.org") bez pozwolenia, a więc stoją nielegalnie. Można się spierać o to, czy komuś tam zawadzają i czy szkodliwość ich stania w danym miejscu jest znikoma (osobiście uważam, że ich działalność jest bardzo szkodliwa, polecam lektruję poprzednich wpisów z tagu), ale prawo jest jedno dla wszystkich. Gdyby ta ustawa nie obowiązywała, to każdy mógłby sobie za friko stawiać na chodnikach reklamy swoich firm i musielibyśmy się chyba nauczyć latać.

Można w bardzo łatwy sposób dać Świadkom Jehowy do zrozumienia, że należy prawa przestrzegać - jeśli widzicie gdzieś taki stojak można zadzwonić do Zarządu Dróg Miejskich lub od razu na Straż Miejską / Policję i podać im informację o miejscu, gdzie jest on ustawiony. Pilnujący wózka Świadkowie mogą próbować się wymawiać pokazując "pismo od prawnika" (w rzeczywistości niepodpisaną przez nikogo kartkę z wyciągiem z jednej ustawy i z konstytucji, która nijak się ma do ustawiania reklam w pasach drogowych i nie ma żadnej mocy prawnej), warto mieć to na uwadze.

#archiwumswiadkajehowy #swiadkowiejehowy #bagiety #strazmiejska
ohmyjw - Zapewne kojarzycie takie stojaki jak ten na zdjęciu po prawej. Od jakichś dw...

źródło: comment_fpOoXlZR41odAuLvue6BdZT8mm8GQKIz.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vokun: @ohmyjw: chociaż jak się dłużej zastanowię to mimo w moim odczuciu słuszności takie działanie może mieć skutek odwrotny do zamierzonego, dlatego radzę pomyśleć nieco bardziej na chłodno nim się przejdzie do działania.
  • Odpowiedz
@genesis2303: W tym konkretnym wypadku to w sumie bardziej chodzi o ochronę tych, którzy jeszcze nie wpadli w ich sidła. A tacy nadal się znajdują. W zeszłym roku 1885 nowych osób podpisało na siebie cyrograf. Jeśli w jakiś sposób dzięki mnie w przyszłym roku była by choć jedna osoba mniej, to uważam to za sukces.

@Vokun: Nie wiem jak Tobie, ale gdyby mi przyszło płacić za błędy moich
  • Odpowiedz
@ohmyjw: widzisz, walka z "zarejestrowanym związkiem wyznaniowym" do tego dosyć hermetycznym nie jest taka prosta niestety, to trochę tak jakbyś chciał się porywać na PSL który mimo że ma plakietkę partii to strukturalnie prawdopodobnie ma bliżej do mafii (moja prywatna opinia). Jak zaczniesz nakłaniać do egzekwowania równości wobec prawa, to może to być strzał w kolano, bo ludzie mogą powiedzieć, że na każdego paragraf się znajdzie, straszenie policją to chyba
  • Odpowiedz
@ohmyjw
@genesis2303
O to właśnie mi chodzi.Takie działania tylko przysporzą niepotrzebnych przykrości ludziom,którzy utwierdzą się w przekonaniu,że są prześladowani.Tak działa ludzka psychika.
Nie mam nic przeciwko pisaniu artykułów zawierających konstruktywną krytykę wierzeń Świadków,analizę ich historii czy opisy przeżyć byłych osób.I cieszę się,że stron o tej tematyce jest całkiem sporo.
Jednakże dzwonienie na policję tylko dlatego,że ktoś stoi i głosi,jest po prostu beznadziejne.
  • Odpowiedz
@Vokun: nie jeden już miał "dobry pomysł", a wychodziło odwrotnie, wystarczy spojrzeć jaką reklamę zapewnili taksówkarze Uberowi. Z innej bajki anegdotka, której źródło wydaje się wiarygodne, ale historia taka że wierzyć się nie chce, pewien marketingowiec od leków OCD (na receptę) wpadł na pomysł że do profesorów medycyny będą od firmy z okazji sylwestra wysyłane listy wybuchające konfetti, pomysł okazał się o tyle nieudany, że większość tych profesorów otwierała listy
  • Odpowiedz
@Bez_Komentarza: Chlopie, skadzes Ty wzial ta rewelacje o praniu dzieci jak nie chcą iść na zebranie ;p? Za jakiegoś speca się nie uważam, ale byłam Świadkiem jakieś 5 lat, i to takim dość agresywnie zbyt gorliwym (do tego stopnia, ze przekopywałam publikacje z lat 50, 60, 70; tworzyłam infografiki i inne takie), w tej chwili jestem dość aktywna w społeczności byłych Świadków, więc coś tam wiem. Uważam ( i nie
  • Odpowiedz
@Bez_Komentarza: Ale wiesz, że prawo nie zawsze ma racje, nie? Niewolnictwo było legalne. Związki homoseksualne były nielegalne. W pracy klapsów mi nie dają, ale nie mówią mi również co jest dobre a co złe, a rodzice jednak takie prawo mają - na szczęście jeszcze żadna ustawa tego nie zakazuje.
  • Odpowiedz
@klaudka_mala: to już jest #rakcontent nie wolno bić i dawać klapsów i koniec nie ma że ktoś tak myśli że można i porówananie czasów niewolnictwa do XXI jest tak tempe że nie daje rady, nie powinnaś mieć dzieci. Jak nie umiesz wytlumaczyć dziecku czegoś to można dać mu klapsa? Prał bym cie w takim razie jeśli tego nie rozumiesz bo to twoja logika jest. Poczytaj ustawe i się
  • Odpowiedz
@Bez_Komentarza: Ja nie mówię, że nie można mieć problemów - nie znam tej ustawy. Mówię tylko, że prawo nie zawsze ma racje i nie ma czegoś takiego jak jedyna słuszna metoda wychowawcza, a już na pewno nie w każdym przypadku. A tak poważnie to masz jakąś osobistą awersje do klapsów czy tak dla zasady nie bierzesz pod uwagę, że możesz nie zawsze mieć rację?
  • Odpowiedz
@ohmyjw: Zaraz, zaraz, chcesz powiedzieć że za każdym razem gdy widzę ich rozstawionych na chodniku o 6 rano to mogę wezwać Policję, a oni przyjadą i ich rozgonią? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Weź człowieku jeśli tak świetnie znasz prawo to zapewne wiesz, że każde urządzenie na kólkach jest traktowane jak bagaż a z bagażem chyba możesz stać gdzie chcesz więc trzeba pewne rzeczy dokładnie sprawdzić żeby nikogo nie skrzywdzić.
  • Odpowiedz
każde urządzenie na kólkach jest traktowane jak bagaż


@krisxd: Nie.

trzeba pewne rzeczy dokładnie sprawdzić żeby nikogo nie skrzywdzić.


@krisxd: Od tego jest możliwość nieprzyjęcia mandatu od straży miejskiej/policji. I wtedy sąd dokładnie sprawdzi, co to za bagaż, który akurat zupełnie przypadkiem wygląda jak nielegalny nośnik reklamowy, tyle że na kółkach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz