Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich. Proszę o pomoc bo nie wiem czy dobrze robię, czy też gdzieś w którymś momencie popełniam błąd. Wszelkie porady mile widziane :)
Coś o sobie trochę: miałem rok przerwy od trenowania, 26 lat, 178 cm, 86~~kg wagi (nigdy po mnie nie było widać, że tyle ważę bo zawsze słyszałem, że wyglądam na zbitego). Po miesiącu waga spadła mi do 81,6 kg (4x w tyg trening i do tego biegałem 3-4x w tyg po 7,5 km). Dołożyłem do tego hiity, które robię po treningu (3x w tyg -> https://www.youtube.com/watch?v=cZnsLVArIt8). Uda i łydy płakały, więc zakupiłem bcaa i biorę tylko przed aerobami. Rozpis siłki:
pon- klata, triceps, abs (https://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU)
wt- plecy, biceps
śr- nogi, abs
czw- odpoczynek (na odczulanie chodzę).
pt- nogi, abs
I 3x w tyg hiity, 2x jakieś cardio albo przebiegnę się te 7,5 km (jakoś w 42 min przebiegam dystans).
Moim głównym celem jest rzeźba (całe życie miałem masę, więc chociaż raz chcę mieć rzeźbę ;) )
No i najważniejsze DIETA. Z diety wychodzi mi (nie wliczam warzyw): 1800 kcal, 181 g białka, 144g węgla, 55g tłuszczu.
Powinienem coś zmienić, poprawić, wyrzucić?
Zapewne ktoś powie, że za mało kcal ale nie potrafię więcej w siebie wcisnąć. Z odżywek biorę tylko bcaa.

Jak macie jakieś pytania to śmiało walcie.
#mikrokoksy #silownia
  • 4
@Larry90: Jesli chcesz zachowac jeszcze jakiekolwieg miesnie przy takich treningach to 1800kcal na samo sniadanie, tracac powyzej 1kg na miesiac najprawdopodobniej beda to tez miesnie wiec slaba to rzezba. Dla mnie o wiele za duzo cardio
@shz: To może mi coś poradzisz:
I posiłek: Płatki owsiane 80g~~ (na oko wrzucam) + mleko 0,5% (300g)
II posiłek: jajecznica (4 jajka + kiełbasa śląska + cebula (obowiązkowo!) i czasami jakiś pomidor, papryka)
III i IV posiłek: 300g piersiaka + 100g ryżu brązowego/placki do tortilli + warzywa (między tymi posiłkami robię trening + aeroby)
V posiłek: twaróg chudy (150-200g)
@Larry90: Niestety nie pomoge Tobie z dokladna dieta bo dla mnie to jest bez sensu ukladanie diety obcej osobie, jestem tego zdania ze kazdy musi znalezc cos odpowiedniego dla siebie, poza tym mam dosc specyficzne podejscie do diety wiec nie chce sie wypowiadac. Jedyne co moge Ci polecic to standardowo: liczenie, ustalenie bilansu i patrzenie w lustro, ogarnij wage najlepiej tygodniowo waz sie najlepiej zawsze rano na czczo po toalecie zapisuj
@Larry90: Lustro i wyniki siłowe prawdę Ci powiedzą. Jeśli siła idzie do przodu, to jest dobrze. Jeśli w lustrze wyglądasz co raz lepiej, to jest dobrze.
Ale faktycznie taka kaloryka jedzenia przy takim treningu jest podła, ale to tylko moja mała opinia. No chyba, że zaczynasz od zera i podnosisz puste gryfy. Zwiększyć kalorie jest łatwo, wystarczy, że zamienisz kurę na świniaka, wieczorny twaróg wymyrdaj sobie z dżemem i/lub masłem orzechowym.