Wpis z mikrobloga

@LibertyPrime: opuszczają. ostatnio ktoś pisał że dzieci się uczą "chodzi lisek koło drogi, cichuteńko stawia nogi"... dzieci nie można uczyć patriotyzmu, ideałów. dzieci mają być posłuszne, siedzieć cicho i na polecenie powtarzać to co się do nich mówiło - i nic więcej. przynajmniej według d***kratyczego rządu. wierszyka się uczy, niby wszystko w porządku, ale esencji brakuje. człowiek opuszczając szkołę także jest pozbawiony esencji, indoktrynacja działa dobrze.
@abdullahibnalibali @steemm: Duma narodowa jest niezbędna zarówno jednostce jak i całemu społeczeństwie. Jednostka, jako iż człowiek jest stadny, utożsamiając się z daną grupą jest stabilna psychicznie, natomiast społeczeństwo dzięki dumie działa sprawnie, gdyż każdy z osobna czuje się odpowiedzialny za dzieło swoich przodków i pracuje z myślą o jego zachowaniu dla swoich dzieci. Poza tym człowiek nie jest z przypadku Polakiem, gdyż o narodowości każdego z nas zadecydowali rodzice, WIĘC SKOŃCZ
ogłupiają dzieci od małego ucząc ich durnot o dumie narodowej...


@steemm: Ale gender obowiązkowo od 4 roku życia czo?

Rzygać mi się chce jak w wątku pojawiają się te wasze tęczowe awatary z orędziem do wygłoszenia. Jedyne w całym kraju jednostki godne, wspaniałe, indywidualnie wyrózniające się we wszystkim. Wzory do naśladowania.


Jak masz problem z czymś takim jak duma narodowa to się doucz. W psychologii tożsamość narodowa kreuje poczucie ciągłości istnienia
@steemm:

nie ma znaczenia czy to duma narodowa/kolor skóry/orientacja/religia jeden #!$%@? wszystkie to dno dna dla ludzi którzy nic soba nie reprezentują :)

Jeżeli są z czegoś dumni, to znaczy że jednak coś reprezentują, nieprawdaż?
@steemm:
Zdanie po zdaniu:
1. "Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny,bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi"
Błąd logiczny. To nie prawda, że będąc dumnym ze swojego narodu nie mogę mieć cech indywidualnych, z których również mogę być dumny.
Myślę, że nie kwestionowałbyś dumy ze swoich osiągnięć, które doprowadziłyby powiedzmy do tego, że zostałbyś