Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo

Mieszam magnetycznie na mieszadle magnetycznym zrobionym przez @boa_dupczyciel

Każdy starter wychodzi wspaniale, sprzęt jest porządnie wykonany i o wiele mocniejszy niż your everyday DIY mieszadło magnetyczne, inwestycja warta każdej złotówki. Polecam tego allegrowicza.

[starter skromny bo na bardzo lekkie piwo przeznaczon]
źródło: comment_HzmgxhzkKJyDSVi1GMLIJkgqnCQfjELY.jpg
  • 19
@iczi: startują mi w kilkanaście godzin, więc nie sądzę, żebym miał poważny underpitch, jeśli w ogóle - besides, lepiej under niż over, nauczyłem się tego lekko boleśnie :D

@Nebayh: zapłaciłem za same podzespoły bo łączy mnie z kolegą Wojtyłą specjalna więź, nie wiem jaka jest free marketowa cena, jeśli o to pytasz
@iczi: może keidyś wrzucę zdjęcia, overpitch 1728 mi prawie rozerwał fermentor [sprawdzany kilka godzin wcześniej był zupełnie w porządku] - i nie jest to w żaden sposób przenośnia ani koloryzacja. Piwo wyszło koniec końców świetne, ale wyszło również rurką fermentacyjną i zalało mi cała szafę litrem płynu oraz drożdżowym szlamem w bonusie
@PIWOWARSTWO: ale mimo wszystko to chyba kwestia bardziej dobrania odpowiedniej objętości brzeczki niż samej wadliwości overpitchingu, czytałem dużo i wszędzie piszą że dla smaku piwa najlepiej dać idealny pitching, względnie trochę za dużo, niż za mało i chyba tego będę się trzymał :P
@iczi: To było standardowe 25l, z którym normalnie nie ma problemów w standardowych fermentorach, przy kontroli temperatury przynajmniej [a rzecz o której piszę miała miejsce w 13 stopniach celsjusza :v {tzn przy tylu się zaczęła, na pewno sporo skoczyło to in process}]. Również czytałem że lepiej over niż under, jednak po tej przygodzie wolę być lekko na dole granicy niż ponad ;) Aczkolwiek nie namawiam do podążania w moje ślady, jak