Wpis z mikrobloga

Mireczki co zrobic, zeby byl jakis progres w przysiadach ? Generalnie nogi sa moja najslabsza strona (ze wszystkich slabych). Waze okolo 77 kg (przy 180) , a max to jakises 65 x 6. I nie bardzo idzie do przodu. Martwy idzie do przodu, klatka tez a nogi to jakas porazka. Cwicze od 2 miesiescy: FBW 3 razy w tygodniu (W A mam przysiady w B wykroki) + 2 razy w tygodniu 30 minut truchtu . Dieta redukcyjna (-300-500) Mam +30 lat i w zasadzie nigdy nog nie cwiczylem (nie liczac jazdy na rowerze). Generalnie to najchetniej olalbym te przysiady cieplym moczem jak i wykroki, ktorych wrecz nienawidze. Nie zalezy mi wcalena wielkich umiesnionych udach. Prroporcji to tez nie zaburzy, bo gory nie zbuduje jakiejs wielkiej, ale chodzi mi o ten slynny efekt androgeniczny, ktory by sie przydal bo i z racji wieku i wrodzonej gentyki poziom tescia raczej niski ( w dolnych granicach normy).
#mikrokoksy
  • 9
  • Odpowiedz
Jakbym robil tylko to co lubie to bym znalazl lepsze rzeczy niz silownia ;) Przezyje te wykroki na razie. Martwi mnie tylko ten brak progresu silowego. Kazde cwiczenie robie w 4 seriach od 12 do 6. Tez na pewno wplyw ma na to redukcja i to ze nie mam asekuracji. Nie czuje sie pewnie gdy mam ciezar na plecach i nie wiem czy wstane. Moge robic ma maszynie smitha, ale to zlo
  • Odpowiedz
@Xemm: to jak nie ma ziomeczka do asekuracji to moze warto zastanowic sie nad zmiana silowni, ktora ma na wyposazeniu klatke, wtedy mozna wszystko cwiczyc "bez obawien". Do tego poradzilbym robic 5x5, zredukowac na razie obciazenie do np 60% twojego maksa i dokladac co trening 2,5kg
  • Odpowiedz
  • 1
@Xemm: nie rozumiem ludzi którzy robią coś na siłę.
Nie lubisz cwiczyc to nie cwicz, z takim podejściem i tak nie będzie żadnego efektu a czas możesz przeznaczyć na coś bardziej produktywnego
  • Odpowiedz
@Szefu: Moze sie zle wyyrazilem. Sa cwiczenia, ktore sie lubi bardziej a sa takie ktore mniej lub wcale (np wykroki), ale jak sie bedzie robic tylko to co sie lubi bez wysilku to chyba za daleko sie nie zajedzie, prawda ?
  • Odpowiedz
@Xemm: Ćwiczysz 2 miesiące, a chcesz już góry przenosić ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ten sport wymaga cierpliwości i systematyczności. Z takim podejściem daleko nie zajedziesz.
  • Odpowiedz
W ogole nie chce gor przenosic. Chodze na silowne, zeby troche schudnac, dla zdrowia i moze zeby wygladac troche lepiej. Nigdzie mi sie nie spieszy, naprawde. Dziwi mnie tylko ten brak progresu silowego w nogach gdy kazda inna partia idzie powoli do przodu.
  • Odpowiedz