Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę z prawaków. Podniecają się, że jakiś prawicowiec nielubiący muzułmanów wygrał pierwszą turę wyborów w Austrii. Zupełnie zapominają, że zachodni prawicowcy tak samo Polaków uważają za podludzi. Cieszenie się, że prawica dochodzi do władzy w Austrii czy w Niemczech to jak cieszenie się w latach 30., że Hitler doszedł do władzy. Chyba historia zatacza koło. Mam tylko nadzieję, że jak zacznie robić się gorąco to normalni ludzie zdążą uciec.

#bekazprawakow #neuropa #4konserwy
  • 76
  • Odpowiedz
dość ciekawe, ja u lewicy słyszałem raczej o równości, skąd takie nowe prądy?

@seicel: Nowe? Lewica forsuje eugenikę od samego początku.
A usłyszana przez ciebie propaganda o lewicy nie zmienia faktu, że zamordowali setki milionów ludzi, których uznali za niegodnych życia podludzi.
  • Odpowiedz
@pan_sting: NPD nie przejmie nigdy władzy w Niemczech, społeczeństwo jest zbyt zlewicowane, poprawne politycznie.
Max 20-30% dostaną, zatem utworzy się koalicja rządząca - wszyscy przeciwko NPD.
  • Odpowiedz
@4554:

W powodzeniu dyktatur włoskiej i hiszpańskiej widziano wzór do naśladowania w Polsce, zwłaszcza wówczas, gdy nie udało się endekom zdobyć władzy drogą parlamentarną. Około 1925 roku, jak podają K. Kawalec i Roman Wapiński, część przywódców narodowych, zwłaszcza Roman Dmowski, zaczęła myśleć o zmia-nach na wzór włoskiego systemu politycznego - stworzenia organizacji fa-szystowskiej i zdobycia władzy w celu ustanowienia dyktatury narodowej. 6

Jednakże zamiar ten udało się zrealizować jedynie połowicznie. Pod
  • Odpowiedz