Wpis z mikrobloga

Już chodzę ponad rok na siłownię, ale mam pewne bardzo słabe punkty. Są to: podciąganie NAJSZERSZYM chwytem na drążku (#!$%@? jakoś nie mogę się nawet dobrze odbić z podłogi. Podchwytem zrobię nawet 10 pełnych podciągnięć, nachwytem węższym też kilka zrobię, ale chciałbym robić najszerszym - nie muszę tłumaczyć dlaczego :D.

Kolejne problematyczne ćwiczenie to pompki na poręczach - z wielkim wysiłkiem robię zaledwie pojedyncze pompki. Łokcie, ręce zaczynają mi drżeć i jakoś też #!$%@? ciężko mi się to robi i aż wstyd, bo nawet kompletni laicy nie mają zazwyczaj problemu z tymi pompkami. Dodam, że dosyć sporo ważę - niecałe 90 kg Za zwykłymi pompkami na ziemi też szczególnie nie przepadam.
Jak myślicie? Słaby triceps + najszerszy? Za duża waga?

Wszystkie inne ćwiczenia idą całkiem ok, regularny progres, jeden z silniejszych punktów to OHP - niedługo uda mi się zrobić serię z 60 kg.

#mikrokoksy #silownia
  • 17
@Underdog: nie opłaca się robić najszerszym chwytem, dużo bardziej efektywny jest średni chwyt właśnie dlatego, że można zrobić więcej powtórzeń niż w porównaniu to najszerszego chwytu
@Underdog: słabo ci to idzie bo pewnie tego nie trenujesz. Dodaj sobie do treningu podciaganie szerokim i czekaj na efekty. tak samo dipy na poreczach. zaczynalem od kilku z trudem, teraz ok 30 w serii jestem w stanie zrobić. Jak Ci na tym zależy do wrzuć to 2 razy w tygodniu po 3 serie na max i bedzie git. Za miesiac zrobisz 2x tyle.
@Underdog: ja jak zaczynałem ćwiczyć to ani razu nie mogłem się podciągnąć ale pomagałem sobie lekko nogami (krzesło pod drążek) i starałem się robić chociaż 6 powtórzeń. Z biegiem czasu szło mi coraz łatwiej a teraz nie mam problemów z podciąganiem. Po prostu ćwicz tą partię mięśni seriami po 6-8 powtórzeń z lekką pomocą nóg czy czegoś innego i z czasem będzie coraz lepiej.

A co do pompek to po prostu
@Sim0n97: co Ty #!$%@?. Na szerokim chwycie najbardziej najszerszy pracuje i najlatwiej se go buduje.
@Underdog: jesli nie ogarniasz pociagania/dipow to cwiczyc faze negatywna(tj opuszczanie). Staraj sie jak najdluzej opuszczac z pozycji brody nad drazkiem. Dobrze przygotowuje to sile do podciagania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Underdog: a podchwytem Ci latwiej bo glownie pracuje biceps, ktorego masz silnego najwidoczniej. Co do dipow, tak samo. Opuszczaj sie powoli. Przy dipach pracuje: tric/klata/barki, zalezy od pozycji.
Mozesz uzyc jeszcze expandera, zaczepic o drazek i pod nogi. Progresji z krzeslem/partnerem nie polecam bo wymuszasz wtedy zla pozycje ciala, ktore powinno byc proste (bez ugietych nog etc).
@pussi_magnet:
To jest chyba mocno osadzone w naturze ludzkiej, nadawanie znaczenia niewiele znaczącym rzeczom.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślę, że 70% "wiedzy" kulturystycznej to takie półprawdy, bo może i faktycznie szerszy chwyt jest lepszy o 1% od średniego, tylko co z tego wynika dla przeciętnego chłopaka?
Podobnie jest z tymi wszystkimi "fundamentalnymi" twierdzeniami typu: Koniecznie rób siady, drążek po martwym, nigdy na odwrót, rozciąganie zapobiega kontuzjom, cukier szkodzi,
@berti: ja wiem ze patrzy sie na zakres ruchu, nie na ksztalt. Moje bledne pojmowanie wynikalo z blednych informacji.
@Gavroche: no tak, takie mity sa w kulturystyce czesto spotykane. Sam pewnie z kilku nadal korzystasz ( ͡º ͜ʖ͡º) czlowiek uczy sie caly czas. Pozdro ( )