Wpis z mikrobloga

eh mirki muszę chyba założyć tag #znowucosmisiepopsulo.
Jechałem sobie dzisiaj jak zwykły słoik od rodziców na stancje i na obwodnicy coś mi odpadło chyba. był dziwny dźwięk słyszalny mimo głośnej muzyki. było takie stuknięcie jakby. mam wrażenie że czułem to nawet na pedale gazu ale to może ze strachu xD
zjechałem na cpn i tak pooglądałem, pokopałem w koło maskę otworzylem. no wszystko co może zrobić ktoś komu zepsuło się auto a nie ma nawet śrubokręta żeby poudawac że wie co się stało xD no niby wszystko jest. koło z przodu, z tyłu.. z drugiej strony podobnie. pod maską silnik był i nawet się kręcił. no poważnie mówiąc to wszystko było jak wcześniej. żadne drążki kierownicze na ziemi nie leżały. pojechałem dalej. przyjechałem w sumie 40km+- i niby jedzie. kierownica kręci się luźniej i to sporo i mam wrażenie że to nie jest placebo. już dłuższy czas mocowanie amortyzatora (poduszka) mi strzelało no i w sumie strzela nadal. pukała chyba tuleja z tyłu i chyba puka nadal ale ręki uciąć nie dam. wcześniej na progach zwalniających skrzypialo coś, pewnie guma w wahaczu stwardniała i skrzypiała. ale ostatnio była cisza. dzisiaj zaraz po ruszeniu (przed tym pukniecien) przejeżdżałem przez próg i na jechalem tylko jednym kołem (jednego elementu progu nie bylo) i zaskrzypiało. to mnie zmartwiło. później na dziurach przy wolnej jeździe był efekt jakbym jechał po tarce a asfalt był równy.

coś takiego miałem też raz jak mi jedna tuleja w wahaczu dała dupy totalnie. czy myślicie że to może być znowu to? w sumie wszystkie te objawy są z prawej strony czyli tam gdzie jeden wahacz był wymieniany pół roku temu.

może ktoś z #gdynia ma garaż z kanałem/kobyłkami żeby sprawdzić co w zawieszeniu stuka bo pod blokiem to trochę słabo :(
#motoryzacja #samochody #mechanika
  • 9
@wooks001: za darmo ci zrobi. Powiedz, że teraz mechanikom nie można ufać, chcesz wiedzieć czy wszystko ok i czy jeśli ma chwilę to mógłby rzucić okiem. On weźmie go normalnie na stację diagnostyczną i jeszcze z chęcią pogada o samochodach. Wypróbowane kilkukrotnie