Wpis z mikrobloga

Szukam freelancera pracującego zdalnie do zrobienia paru dodatkowych projektów w CI (w miarę doświadczonego, a nie "uczę się od miesiąca"). Rozliczenie najchętniej za projekt lub opcjonalnie godzinowo. Chyba, że jest ktoś z #rzeszow to można się jeszcze jakoś inaczej dogadać na miejscu :).

#praca #php #codeigniter #ci
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozliczanie per projekt to wieczna walka, że czegoś nie ma w dokumentacji "ale to jest przecież oczywiste".


@normanos: To samo można do każdej możliwej pracy przenieść. Mówisz, że grafik ma limity, to i koder może mieć. Dla mnie to jest tak samo jak w seo - jak wcześniej klienta wprost i konkretnie nie uświadomisz co robimy, jak robimy itp to będzie potem płacz, że płaci już 3 miesiące a tu nie ma efektów.

Tak samo koder - jeśli bierze rozliczenie per projekt z dokumentacją mieszczącą się na połowie kartki A4 no to to jest tylko i wyłącznie wina kodera, że się tego podjął i nie wyedukował klienta. A wystarczyło powiedzieć, że jeśli będzie chciał nawet zmienić położenie przycisku "wyloguj" na frontendzie to będzie to dodatkowo policzone jako
  • Odpowiedz
@Arrival: p---------e o szopenie... mówisz, że działasz z freelancerami 15 lat i zawsze końcowy projekt jest taki jak zakładałeś od początku... tak jak napisał @normanos rozliczanie się per projekt jest bez sensu. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby projekt ostatecznie był kropka w kropke, jak w dokumentacji.
  • Odpowiedz
@siwymilek: Oczywiście, że projekt końcowy nigdy nie jest jak w dokumentacji. Chcę coś zmienić to wypisuję wszystko i daję do wyceny i robimy aneks z tym, który jest dodatkowo płatny.
Ale widzę wszyscy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem, więc zaznaczę jeszcze raz. Ja ubóstwiam rozliczanie godzinowe, naprawdę. Jest 100000000x lepsze niż rozliczanie za projekt, to jest najlepsza forma i życzę sobie, żebym mógł tylko tak się rozliczać z freelancerami.
  • Odpowiedz
@normanos: Mam tego pełną świadomość :). Dlatego nie napisałem, że szukam wymiatacza z 20-letnim doświadczeniem w symfony i chcę go rozliczać per projekt bo wiem, że tak się nie da. Napisałem, że szukam prostego kodera, w prostym frameworku do prostej roboty :). A że wśród takich jest więcej kombinujących to chcę się z nimi rozliczyć za projekt.

Kurde nie wiem czemu dobrzy programiści mają wrażenie, że na rynku istnieją tylko
  • Odpowiedz