Wpis z mikrobloga

Szukam freelancera pracującego zdalnie do zrobienia paru dodatkowych projektów w CI (w miarę doświadczonego, a nie "uczę się od miesiąca"). Rozliczenie najchętniej za projekt lub opcjonalnie godzinowo. Chyba, że jest ktoś z #rzeszow to można się jeszcze jakoś inaczej dogadać na miejscu :).

#praca #php #codeigniter #ci
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ps. jakie widły per h?


@normanos: Po latach pracy z freelancerami już nie podaję. Mogę płacić 20 zł/h, mogę i 100 zł/h. Dlatego preferuję za projekt, bo każdy koder ma inną wydajność, zwłaszcza przy współpracy zdalnej wiadomo jak te godziny niekiedy wyglądają ;). Nie chodzi mi o to, że ktoś ma zapierdzielać jak w fabryce, ale też nie lubię ludzi, którzy przez tydzień projektują bazę danych do prostego cms'a ;).
  • Odpowiedz
@Arrival: jak to jest nowy projekt (od podstaw) to po co ładować się w CI?

$ -> mógłbym odpowiedzieć: po latach pracy nawet nie patrzę na oferty rozliczane per projekt ;)
  • Odpowiedz
po latach pracy nawet nie patrzę na oferty rozliczane per projekt


@normanos: Grafikowi kiedy zlecasz lay też płacisz za godzinę? ;)

Ja znów działam z freelancerami już ~15 lat i przez ten czas trafiłem może na 3 osoby, które mógłbym z czystym sumieniem rozliczać godzinowo przy pracy zdalnej :). Kiedy masz stałą bazę klientów, poleca cię masa osób i masz wyrobioną pozycję to jasne - można wołać godzinowo. Niech mi 5 znajomych poleci kodera i go wezmę na takiej zasadzie. Ale ludzi przypadkowych z ogłoszenia - ciężko
  • Odpowiedz
@Arrival: Spoko. Jak tram chcesz. Ale rozumiesz, że są pewne zależności w które wpadasz:

CI i/lub per projekt -> nisko wykwalifikowany pracownik = kiepska wydajność pracy, problemy
  • Odpowiedz
CI i/lub per projekt -> nisko wykwalifikowany pracownik = kiepska wydajność pracy, problemy


@normanos: Jakby to działało w 100% przypadków to dziś bym wziął kogoś za 50-100 zł/h i niech robi w czym chce, byle nie robił prostego CMS'a przez miesiąc ;).

A tak już pomijając moją sytuację, to dlaczego wolisz rozliczać się na godziny? Wiadomo, są ludzie psujący rynek, oferujący 500 zł/projekt, ale generalnie zazwyczaj jest się w stanie
  • Odpowiedz
@Arrival: nie, nie jest ok, NIGDY nie jest. Dokumentacja na ogół jest szczątkowa, wszystko zmienia się w trakcie, a nawet najlepsza dokumentacja nie zbliża się nawet do tego czym to się konczy. Przerobiłem zbyt wiele projektów, żeby jeszcze być takim głupim, żeby ładować się w "per projekty". ;) NIGDY więcej.
  • Odpowiedz
Bo jest to fajny framework do prostych rzeczy. Nie taka kobyła jak symfony. No i sam trochę ogarniam, mimo, że koderem nie jestem i dzięki temu w przyszłości mogę sobie coś prostego w projekcie edytować. Zrób mi go w laravelu i nie ruszę palcem, a nie chce mi się uczyć bo koderem nigdy nie zostanę ;).


@Arrival: napisałem ci że jest slim, phalcon(który nadaje się do każdego rodzaju aplikacji od
  • Odpowiedz
@normanos: Sam wiesz, że wszystko zależy od podejścia kodera :). Jeśli widzi, że dokumentacja jest szczątkowa to się ją dokładniej ustala i dopytuje, albo nie podejmuje zlecenia. Jeśli ma ustaloną dokumentację to załącza ją do umowy i zaznacza wyraźnie koszt godzinowy wprowadzania zmian czy dodatków (ew potem aneksy).

To jest odwieczny konflikt - koder się boi być wydymanym przy "per projekt", a zleceniodawca przy "godzinowym". Tylko koder może się łatwiej
  • Odpowiedz
@Arrival: no to dajesz komuś dead line i tyle i w umowie spisujecie że płaci karę jak przekroczy ten dead line i tyle, przecież tak to wygląda większości normalnych firm gdzie pracownicy mają płacone za godzine a nie "per projekt"
  • Odpowiedz
@Jurigag: No to nie rozumiem w czym problem. Jeśli zlecam Ci coś na godziny i daję deadline za 5 dni, umawiając się na 8 godzin dziennie to dlaczego nie możemy tego wycenić per projekt jako 40h*stawka i mamy kwotę za projekt.

Ja rozliczanie za godziny rozumiem tak, że piszesz co każę i liczymy godziny w których pisałeś. I ja nie wiem czy tobie to zajmie 20 czy 120 godzin, a
  • Odpowiedz
Na szczęście mamy rynek jaki mamy ;) i nie musimy w ogóle odpowiadać na ogłoszenia per projekt ;) Niech nimi zajmą się newcomerzy, w końcu muszą się na czymś przejechać żeby dojść do tych samych wniosków i zmienić swoje nastawienie.
  • Odpowiedz
@normanos: Ale ja cię rozumiem przecież :). Gdybym był koderem na obecnym rynku też bym wolał rozliczenie godzinowe. Po prostu ja jako zleceniodawca wolę per dobrze opisany projekt ;).

No i nie odpowiedziałeś mi na pytanie - kojarzę Cię z branży od lat, na pewno nie raz zlecałeś stworzenie grafiki, grafikowi też płaciłeś za godzinę czy za projekt? :) Seo dla klientów za godzinę czy projekt? ;)
  • Odpowiedz
@Arrival: nie można każdej możliwej pracy przenieść na takie rozliczanie, to nie jest argument. (zresztą nawet grafik ma jakieś limity typu x wersji bo przecież inaczej by robił w nieskonczonosc). rozliczanie godzinowe oznacza, że klient sobie wymyśla, a ciebie wali co i mu to robisz, choćby zmienił wersje 100 razy i nawymyślał głupot. Rozliczanie per projekt to wieczna walka, że czegoś nie ma w dokumentacji "ale to jest przecież oczywiste".
  • Odpowiedz