Wpis z mikrobloga

Od wczoraj nie mogę wyjść z szoku. Ja rozumiem, że na Wykopie średnia wieku jest jaka jest, że #gimbopolityka ma tutaj mocne przedstawicielstwo i nie dziwią mnie jakoś szczególnie teksty, jakie tutaj się regularnie przewijają. Ale to, że psychopatyczny morderca w stylu Breivika będzie miał tutaj całkiem silne lobby USPRAWIEDLIWIAJĄCE jego zbrodnię, uważające że on dobrze zrobił - naprawdę nie spodziewałem się, że można być aż tak zidiociałym #!$%@?, by w ogóle choć myśleć w tych kategoriach.
Ja pierdzielę, potrafię zrozumieć, że jak się mentalnie nie wyrosło jeszcze do końca z bajek o dobrym czerwonym kapturku i złym wilku, tak samo się postrzega i politykę, też są dobrzy i źli, czarne i białe, amen, ale do ciężkiej cholery, jest chyba pewna lekka różnica między powtarzaniem w kółko, że "wszystko przez lewaków", a bezładnym strzelaniem do nich, do ich rodzin, również dzieci z broni maszynowej. Jak można w ogóle doszukiwać się jakichkolwiek plusów w takiej zbrodni???? Naprawdę, można być aż tak popieprzonym???

#breivik #neuropa #4konserwy #polityka
  • 30
@Jarek_P: @CiociaKlocia: zabawne to jest to, co takie tematy demaskują. Np. od ręki widać mentalność Sebixów i zatrzymanie się w rozwoju psychologicznym/społecznym/cywilizacyjnym ma poziomie plemiennym.

To, że Breivik jest usprawiedliwiany to oczywista rzecz, przecież strzelał do lewaków i protestował przeciwko politycznej poprawności. Marzenie każdego wyklętego wykopka.

Ciekawsze są wnioski do jakich można dojść po chwili. Wylano wiadro pomyj na Norwegię, co generalnie możemy sprowadzić do zarzutu "słabe państwo". I to
@ediz4: przejrzyj ten wątek i zwróć uwagę, ile plusów otrzymały obie osoby usiłujące Breivika bronić.
Albo ile minusów dostałem m.in. ja pytając ich, czy nie zapomnieli aby, że Breivik strzelał do przypadkowych, niewinnych osób. Otrzymałem zresztą odpowiedź, że osoby nie były przypadkowe, że byli to młodzi lewacy mogący wyrosnąć na dużych lewaków. Ta wypowiedź otrzymała dziewięć plusów.
@ediz4: nie "znalazłem", tylko wypowiadałem się akurat tamże, stąd linkuję to jako przykład, ale jak @CiociaKlocia pisała, jest tego więcej.
Tak, w tym przykładzie to są tylko dwie osoby. Ale każda z tych osób dostała po kilkanaście plusów. Ktoś w te plusy kliknął, czyli komuś się ta wypowiedź spodobała, wydała słuszna. Ciebie to nie bulwersuje? Fakt, że autor takiej myśli jeszcze poklask znajduje?
Ludzie, którzy zakładali USA i pisali konstytucje - będący dla wielu wzorami takich klasycznych praworządnych liberałów i na których wielu wyklętych wykopków często się powołuje - właśnie dążyli do stworzenia rządu bliższemu temu co jest w Norwegii. Im chodziło o to żeby żadna władza nie była absolutna, żeby nie było dowolności, żeby obywatele mieli prawo do sądu, prawo do sprawiedliwego traktowania etc.


@Jason_L_McCabe:
Typowa neuropa jest typowa. Już zapomniałem jak taki
Jak zawsze nie jest problemem to, że skazany masowy morderca czuje się jak pączek w maśle i jest rozpieszczany do granic możliwości, nie ponosi żadnej kary(bo ciężko nazwać granie na konsoli karą).


@Postronny: to może być problemem, ale nie o tym mowa

Problemem jest to, że ktoś się ośmiela twierdzić, że system prawny broniący i rozpieszczający morderców jest chorym systemem.


@Postronny: tak to jest problemem - jeśli ustanowiono prawo to
tak to jest problemem - jeśli ustanowiono prawo to należy go przestrzegać lub zmienić :) populistyczny ryk, że Państwo jest słabe bo przestrzegane jest prawo jest śmieszny... jeśli prawo jest złe lub nie realizuje swojego celu to należy je zmienić, a nie łamać :)


@Jason_L_McCabe: To oczywiste, że nie można uchwalić wyroku wbrew prawu. Problemem jest, że ktoś takie chore prawo uchwalił. Państwo jest słabe bo ustaliło takie prawo gdzie masowy