Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu potrzebowałem w pracbazie sprawdzić coś na wikipedii. Rozgorzała dyskusja na temat #!$%@? na pół strony bannera z prośbą o dotację (banner wyglądał okrutnie scammersko, co budziło wręcz podejrzenia, że mam może jakiś malware).

Po chwili namysłu uznałem, że w sumie korzystam od lat z wikipedii, więc może jednak dam się namówić. Wysłałem im dotację, pełny radości i spełnienia jakim to jestem dobrym człowiekiem.

Kilka dni temu dostaję kolejnego maila, potwierdzającego dokonanie kolejnej płatności, a tam:

"This donation is part of a recurring subscription"


Naskrobałem więc maila zgodnie z ich procesem rezygnacji:

"I would like to to cancel the recurring subscription. I intended to perform a single donation, but I probably misunderstood the transaction details."


W odpowiedzi dostaję maila z przeprosinami, informacją o zakończeniu subskrypcji i podziękowaniami.
Zaznaczyli też, że jeśli chciałbym aby zrefundowali mi ostatnią dotację, to da się to zrobić. Pomyślałem sobie - niech już mają, nie zbiednieję.

Wkrótce przychodzi kolejny mail -

"Thank you for your patience. We have been investigating the problem and seem to have found the root of it".

Znaleźli źródło problemu, hiszpański bank, którego używają, czasami niepoprawnie czardżuje klientów. Znowu przeprosiny i sugestia, że mogą mi zrefundować kasę.

I'm a merciful god. Odpisuję im:

"No need to worry about the extra donation. I'm happy about the cancellation, and I don't mind that I sent an extra one. Thank you for maintaining the world's greatest source of information :)"


Dostaję imiennego maila:

"It’s because of the generosity of people like you that Wikimedia projects have flourished over the past 15 years, and with your support we will remain a source of free knowledge for 15 more. On behalf of the Wikimedia Foundation and the community of volunteer editors, thank you!".


Duma rośnie. To dzięki mojej hojności wikipedia może funkcjonować. Jestem współtwórcą jej sukcesu. Budowniczym jej przyszłości.


#wikipedia #dotacje #heheszki
fwing - Miesiąc temu potrzebowałem w pracbazie sprawdzić coś na wikipedii. Rozgorzała...

źródło: comment_KzJmGk3raSAtRrEpigEbCCfcTEcRepGN.jpg

Pobierz