Wpis z mikrobloga

hehe właśnie przeczytałem, że Ziobro zawiesił wykonanie zasądzonej prawomocnym wyrokiem kary za pobicie policjanta, przestępcą - recydiwistą jest "swojak", obserwator wyborów z ramienia PIS, występował w sejmie w towarzystwie prawaków itd. Zajebista #dobrazmiana , strach pomyśleć co będzie za rok lub dwa ;-) Pytam tych prawych i sprawiedliwych wyznawców jedynie słusznej ideologii kaczyzmu - co wy na taką sprawiedliwość i równość wobec prawa ? #bekazpisu #polityka
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Andreth: :D Bez kozery powiem 500. :D Masz jakieś źródło (wezmę wszystko - nawet sondaże) dla potwierdzenia tej tezy? :D

Ma to jakieś, jakiekolwiek, potwierdzenie w czymkolwiek? Np. w uczestnictwie w manifestacjach? Pomijam cały kraj. Koncentruję się na "default city" - na Warszawie. Chcesz mi powiedzieć, że w dowolnej demonstracji KODu uczestniczył milion ludzi? Dobra - nie jestem drobiazgowy - wystarczy mi połowa. Naprawdę była jakakolwiek demonstracja KOD w
  • Odpowiedz
@Andreth: To jak porównywać jabłka i gwoździe. KOD to nie partia tylko ruch społeczny. To że ktoś popiera taki czy inny ruch społeczny wcale nie oznacza że zagłosuje na partię która z tego ruchu się wykreuje.
Żeby daleko nie szukać, marsz niepodległości - co roku przyciąga dziesiątki tysięcy uczestników i cieszy się bardzo dużym poparciem, może i większym niż KOD, a ruch narodowy dalej oscyluje w okolicach 1%. Znam trochę
  • Odpowiedz
@DzonyNajedzony: Liczy się rzeczywistość. Większość ludzi powie w badaniu że jest miła i mądra, a jakie jest życie to każdy wie. Tak samo można sobie w badaniach twierdzić to czy owo a w rzeczywistości mieć sprawę w dupie. Taką rzeczywistością są wybory i to one się liczą.

Czemu twierdzę że traktujesz ludzi o innych poglądach jak debili? Bo sam to piszesz, nawet w Twojej ostatniej wypowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyjmujesz swój punkt widzenia jako jedyny właściwy, nie dopuszczasz do Siebie że ktoś może inaczej postrzegać te same fakty. Że np. sytuacja TK jest pochodną działań poprzedniej ekipy, że jak się zastanowisz nad słowami Kaczyńskiego to dojdziesz do wniosku że wcale nie nazwał Cię gorszym sortem, że nepotyzm był większy za poprzedniej ekipy, że TVP jest równie propagandowe od dziesięcioleci. Nie zdradzam swoich opinii na te tematy, bo nie w tym rzecz. Chcę Ci tylko pokazać że nie dopuszczasz innego punktu widzenia (nieważne jakiego), stawiasz się w roli nadrzędnej i twierdzisz że to co Tobie się wydaje to rzeczywistość i kto tego wyroku nie akceptuje ten jest debilem.

Właśnie takie podejście jest dzieleniem polaków na tutsi i hutu, brak szacunku wobec poglądów drugiej strony. Oni i My - jedni to wykształciuchy, pedały, złodzieje i weganie na rowerach a drudzy to katole, ciemnogród,
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: przyjmując Twój sposób argumentacji: czy uwierzysz mi, że 2+2=5? Czemu nie dopuścisz do siebie mojego punktu widzenia? Czemu uważasz, że 2+2 nie moze równać się 5?? Może to ja mam rację??? Ten sposób jest za przeproszeniem z d--y. Każdy z nas kieruje się faktami i/lub przekonaniami. Jednym z najczęstszych błędów poznawczych jest przedkładanie wiary i przekonań ponad fakty. Niektórzy te fakty potrafią dostrzec inni filtrują je mniej lub bardziej
  • Odpowiedz
@Rozenkranc: bez jaj, Ty tak serio??? Naprawdę uważasz, że 100% popierających chodzi na demonstracje, że to co widać na demonstracjach to absolutnie wszyscy popierający? Zakładam, że popierasz PIS - czy chodzisz w ich miesięcznicach? Mam nadzieję, że już zrozumiałeś na czym polega poparcie a aktywne jego okazywanie.
  • Odpowiedz
@DzonyNajedzony: No. Ja tak serio. Jeżeli ktoś twierdzi, że blisko połowa Polaków spiera KOD to powinien być to ruch masowy. Co tydzień (czy co ile tam odbywają się spędy) powinny odbywać się masowe manifestacje. Ale takie po wuju. Przy 40% poparciu zebranie 500 tysięcy w niemal dwumilionowej Warszawie to powinien być żaden problem.

I owszem - mylisz się. Nie popieram PiS, bo nie popieram żadnych socjalistów przy władzy (i
  • Odpowiedz
@Rozenkranc: starasz się brzmieć poważnie a niestety brzmisz śmiesznie... Jeszcze raz podpowiem, że deklarowane poparcie nie przekłada się na aktywne wspieranie. Ja, rodzina i pewnie z 99% znajomych popieramy KOD a na demonstracje jeździ jedna koleżanka. Inny przykład: większość narodu jest za opublikowaniem orzeczenia TK a pod siedzibą rady ministrów jakoś masowo nie napływają protestować. Wyciągnij wnioski i nie snuj bzdurnych za daleko idących tez. Zapamiętaj - liczą się fakty
  • Odpowiedz
@DzonyNajedzony: No właśnie - liczą się fakty, a nie przekonania i wiara! Zwyczajnie nie uznaję wyników przedstawionych przez Newsweek z danych zrobionych przez TNS dla GW. I to z kilku powodów:

1. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że "robi" się sondaże pod zleceniodawcę. Możliwości manipulacji jest od groma. Przecież gdyby nawet mnie spytali czy rząd powinien opublikować wyrok TK to odpowiedziałbym z czystym sercem: "tak". Nie oznacza to jednak, że popieram KOD, bo jak dla mnie to taka zabawa w kolektywistycznej piaskownicy.
2. Ty i 99% Twoich znajomych nie stanowicie próby statystycznej. Tak Dukajem polecę: "Nie znam nikogo kto nie głosowałby na Unię Wolności (więc jak mogli oni przegrać)". Sorry! Ani Ty, ani 99% Twoich znajomych nie stanowicie zauważalnej statystycznie grupy. I to nawet jak masz i 1000 znajomych na fejsie.
3. Dla mnie osobiście KOD jest folklorem politycznym. Mam ich zupełnie gdzieś. Ani mnie oni ziębią ani parzą. Mogą istnieć i mogą nie istnieć. Są mi doskonale obojętni. Dzięki nim nie dostanę premii, ani nawet nie spowodują, że zapłacę niższe podatki. Co mnie oni obchodzą? Że niby "bronią TK"? Tam mam TK, gdzie miały go wszystkie rządy od momentu jego powołania. A już szczególnie mam go tam od czasu, gdy jego prezes powiedział, że "wyroki TK muszą uwzględniać możliwości budżetowe rządu".
  • Odpowiedz
@Rozenkranc: Ty masz kolego jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem, poruszasz tematy, o które nie pytałem, obalasz tezy jakich nie wysuwałem... Stwierdzasz na początku tej dyskusji, że nie wierzysz w poparcie dla KOD bo "gdyby KOD miał takie wielkie poparcie protesty byłyby masowe", starałem się wykazać błąd w takim rozumowaniu - wysokie poparcie społeczne nie oznacza automatycznie wysokiego czynnego poparcia typu udział w manifestacjach, 40% poparcia nie przekłada się na
  • Odpowiedz
@DzonyNajedzony: Och nie tylko mam problem z czytaniem ze zrozumieniem. Mam także problem z dzieciństwem, molestowaniem i wielkością penisa. Nie od dziś rozmawiam z "regresive leftist" aby tego nie wiedzieć. Bo WY zwyczajnie nie potraficie dyskutować. W momencie, gdy wysuwa się WAM argumenty momentalnie albo stajecie się "bardzo zajęci" (jak @Andreth która nie potrafi odpowiedzieć na proste, arytmetyczne pytanie już któryś raz), albo wyjeżdżacie z osobistymi wycieczkami. Tak jak
  • Odpowiedz
Dobrze wiedzieć że obrońcy demokracji bronią pokazowych procesów.


@PatologiiZew: Wiesz co, bardzo chętnie bym wierzyła w niewinność tej osoby (jak pisałam, za kilka wypowiedzi cię lubię - masz trzeźwe poglądy geopolityczne i mimo wszystko starasz się pozostać chrześcijaninem), ale przykro mi, nie jesteście specjalnie wiarygodni. Wszelkie rozróby na Marszach Niepodległości to 'prowokacje policji', o żadnych hasłach antysemickich nic nie wiecie, neonazistach tym bardziej, itd, itp. Jestem generalnie raczej ufna, ale za dużo tego dobrego. Facet jest skazany prawomocnym wyrokiem za poważne przestępstwo, jak rozumiem jest recydywistą. Jest oczywiście jakaś szansa, że jest niewinny, ale ja nie mam możliwości tego stwierdzić.

Nie pisz jednak mi o KOD, bo zachowanie uczestników marszy KOD jest skrajnie różne niż na Marszach Niepodległości za PO (po których centrum Warszawy wyglądało jak po bitwie), więc usiłujesz wprowadzić symetrię tam, gdzie jej nie
  • Odpowiedz
@Rozenkranc: chłopie ale Ty odwracasz kota ogonem... Przeczytaj jeszcze raz wszystkie moje posty w tej dyskusji, jedyna jedyna rzecz jaką poruszyłem było Twoje błędne stwierdzenie o przełożeniu poparcia na udział w manifestacji. Dorobiłeś sobie do tego niewiadomoco, zacząłeś dyskusję o niewiadomoczym, starasz mi się udowodnić tezy, których nawet nie poruszyłem i nie dotyczą tego o czym mówiłem. Ja o chlebie Ty o niebie. Ja się pytam o X a Ty
  • Odpowiedz
@Andreth: kolejny wpis nie na temat. Dużo jeszcze takich? Podczas tego protestu nie było zamieszek. Jak nie chcesz zadać sobie trudu i sprawdzić okoliczności to zamilcz bo robisz z siebie pajaca raz za razem. Może faktycznie PiS musi wysłać policję na was żebyście zrozumieli ;) zresztą na Marszach. Niepodległości też dochodziło do ogromu chorych akcji policji. Ladnie to pokazują liczby zatrzymanych i skazanych. Długie i głośne procesy wygrywane jeden za
  • Odpowiedz
Podczas tego protestu nie było zamieszek.


Koronny argument. Może się wam władza przestała nie podobać?

Wystarczyło dobre zachowanie policji i zamieszek ostatnio nie było.


Tak,
  • Odpowiedz