Wpis z mikrobloga

Kto choć raz miał stawiane bańki ten plusuje!
Moja ciotka lvl 66 po 2 tygodniach "zdychania" na jakieś wiosenne przeziębienie, poprosiła mnie, żebym postawił jej bańki. Od lat tego nie robiłem, ale doświadczenie zdobyte na rodzinie mam niemałe :)
Drogie Mirki - życzę Wam zdrowia!
Nie dajcie się nagonkom marketingowym i liście zakupów na lekarskiej recepcie! Nie niszczcie organizmu nadmiarem chemii przy byle infekcji, a już na pewno unikajcie antybiotyków, gdy nie są konieczne.
#zdrowie #medycyna i trochę ##!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
WooSan - Kto choć raz miał stawiane bańki ten plusuje!
Moja ciotka lvl 66 po 2 tygod...

źródło: comment_UMq7XLQHulDxxIbipto96mgyJFg1mBzu.jpg

Pobierz
  • 220
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie niszczcie organizmu nadmiarem chemii przy byle infekcji, a już na pewno unikajcie antybiotyków, gdy nie są konieczne.


@WooSan: Zgadzam się, antybiotyki są nadużywane. Ale bańki to takie placebo
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood: bzdura. Na tej samej zasadzie stosowano upuszczanie krwi. Niby komuś pomogło, komuś nie. To nie jest medycyna, tylko szamanizny. Pewnie jak poszukasz, to znajdziesz opinie, że komuś pomogło układanie na ciele kamieni i kryształów.
  • Odpowiedz
@Supercoolljuk2: umm napiszę w dużym skrócie bo mi się naprawdę już nie chcę. Ból--->stres--->spowolniona reakcja na patogeny i spowolnione gojenie/regeneracja. Zmniejszasz ból i już masz lepsze wyniki.
  • Odpowiedz
@3mielu: Niby heheszki, ale pamiętam mojego pediatrę który jest (chyba dalej) ordynatorem pediatrii i neonatologii w dużym szpitalu w mieście wojewódzkim, i dawał zawsze leki a oprócz tego zalecał bańki. Łebski facet tytułów więcej niż nazwiska więc byłbym ostrożny w wrzucaniu tego do jednego worka z homeopatią, bioenergoterapią i innym szitem.
  • Odpowiedz
@boguchstein: jest różnica pomiędzy grupką ludzi którym pomagają jakieś zupełnie kontrowersyjne, absurdalne i niszowe metody a pomiędzy czymś, co pomaga od setek lat na wieku kontynentach i wciąż jest stosowane. Gdyby nie dawało NIC, nie byłoby stosowane do XXI wieku.
  • Odpowiedz
@krasecz: Nie zabrakło, byłem w sklepie.
Ty w ogóle przeczytałeś te badania czy tylko zobaczyłeś, że jakieś są? One nic nie wnoszą. W każdym jest opisane, że albo były prowadzone źle albo metody są dyskusyjne. Żadne z nich nie jest w stanie choćby częściowo potwierdzić Twojej hipotezy.
  • Odpowiedz
@krasecz: Zabrakło Ci argumentów, że lecisz ad personam?
Po prostu (najwyraźniej) w przeciwieństwie do Ciebie przeczytałem wyniki i wnioski z tych badań.
@Ginden już Ci pisał, że nie ma rzetelnych badań które to udowadniają.
  • Odpowiedz
@Vitru: Nie, pytam z ciekawości bo przypominasz mi antyszczepionkowców, którzy brnął ciągle w swoje. A nie ma badań, a badania złe, a tu się ktoś nie zgadza to pewnie złe badania.
  • Odpowiedz