Wpis z mikrobloga

@Rokuto: Mi się wydaje że oberwała. Większość screenów, choćby tutaj, to Hiszpania anihilowana przez Portugalię, Francję czy Aragonię. Nawet w mojej grze Polską upadła przy udziale Portugalczyków i Francuzów.
  • Odpowiedz
@Kukki: A ja probuję Alodią. Już czwarta gra na ironmanie i coś znowu s---------m. :D
Raz Etiopia padła przed afrykańskimi plemionami, drugi raz to Etiopia mnie, inny zaś raz agresja na Makurię bez casus belli mnie zabiła. A gdy zaś udało mi się wszystko ąłdnie przeprowadzić i dojść do ugody między Etiopia na inne państwa, to zaś konflikty wewnętrzne i separatyście. (,)

Dzisiaj spróbuję znowu, bo
  • Odpowiedz
@Jarzyna: Alodią polecam taki start - zwasalizować Mehdi Bahri i szybko zjeść Makurię - relacje polepszać z Kaffą, szybki sojusz, obiecać im ziemię w wojnie z Etiopią i się nią ładnie pozielić. Chyba zawsze mi wychodziło jak próbowałem. W ten sposób w pierwsze 10-15 lat można się pozbyć większości konkurencji poza Mamelukami. Oprócz tego można też polepszać relację z QQ - bo całkiem możliwe, że pójdzie im całkiem obrze w
  • Odpowiedz
  • 0
@Kukki no właśnie chyba spróbuję medribahri zwasalizowac niż zjadać. Ma zbyt duże poczucie niepodległości i zawsze r-----------a mi kraj.
  • Odpowiedz
@Kukki:
U mnie się nie udało, ale jakoś i tak poszło - zanim dałem radę cokolwiek zrobić to Etiopia sojuszowała/gwarantowała Mehdi Bahri. Zwasalowałem więc Makurię, potem jak Etiopia zniosła gwarancje to wziąłem MB dwie prowincji, później zaś jak Etiopia się osłabiła poszedłem na nich i ich okroiłem - a w następnej wojnie planuję ruszyć w trójkę z Kaffą i Ajuuranem i ich dobić.
Ogólnie Alodia chyba nieco łatwiejsza, bo ma
  • Odpowiedz