Wpis z mikrobloga

Zwróciłem przedmiot kupiony na allegro który okazał się być wadliwy. Sprzedawca zwlekał ze zwrotem kasy mimo upomnień i zapewnień i przekładania zwrotu kasy przelewem. Zadzwoniłem do banku rozpocząć chargeback VISA. Wniosek rozpatrzony pozytywnie na moją korzyść w 2 dni. W międzyczasie sprzedawca zwrócił większość hajsu (zapomniał o koszcie dostawy który ustawowo też musi zwrócić). Czy kasa w ramach procedury chargeback jest ściągana z konta odbiorcy przelewu czy też wykłada ją od siebie mój bank w ramach ubezpieczenia? Zastanawiam się czy sprzedawca przez swoje cwaniactwo stracił podwójną kwotę czy też nie i jeśli tak to czy mu zwracać czy #!$%@?ć na dziwki koks i balony? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawo #truestory #banki #pieniadze #allegro
  • 11
@far_away: Kase ściągają z payu. Mogę do ciebie dzwonić z payu i pytać co, gdzie jak i dlaczego nie wyjaśnisz tego ze sprzedającym.
Buce z allegro mogą ci też wyciąć płatność kartą na koncie za chargeback, niestety w Polsce jak w chlewie obsranym gównem w tej kwestii...
@Nhfg45fffgg: Szczerze mówiąc to gdyby nie to, że nie chcę mieć syfu, to miałbym w to #!$%@?. Sprzedawca leciał w #!$%@? i przewiózł się. Skorzystałem z tego co mi przysługuje czyli ochrony VISA w resztę #!$%@? niech sami ze sobą załatwiają.
Wziąłeś kasę od banku a potem jeszcze od sprzedającego czyli wyłudziłeś.


@Daleki_Jones: Coś Ci się z logiką chrzani. Nie liczyłem, że w końcu doczekam się zwrotu, zrobiłem chargeback. Nie moja wina, że #!$%@? się odmieniło i postanowił jednak nagle zwrócić bez zapowiedzi kasę dzień po tym jak złożyłem wniosek chargeback. Kasę zwrócę by nie mieć problemów jak już otrzymam tą z chargeback.
@far_away: No to się zdecyduj: albo chargeback, albo przelew zwrotny. Jeśli chargeback został uznany, to w trymiga powinieneś odesłać człowiekowi przelew i jakąś notkę z wyjaśnieniem. I nie "jak otrzymam tą z chargeback", tylko natychmiast wyjaśnij z gościem co zaszło i dlaczego.
@otojestlogin: Zadzwoniłem na infolinię i powiedziałem, że chcę rozpocząć procedurę chargeback VISA odnośnie transakcji dokonanej moją kartą. Koleś na początku twierdził, że dotyczy to tylko kart kredytowych VISA nie debetówek (albo mnie spławiał, albo brak wiedz z jego strony), ale powiedziałem mu, że nie ma racji, puścił muzykę, skonsultował się z kimś, wrócił. Zaczął wywiad, nakreśliłem mu sytuację. Wniosek wypełnił dostałem potwierdzenie smsem. Chargeback jest reklamacją w której bank występuje w