Wpis z mikrobloga

Tak mi jakoś przyszło do głowy w kontekście katastrofy pod Smoleńskiem - czy ktoś zwrócił uwagę, że Boeing, który wleciał w wieżę WTC zrobił w niej dziurę na szerokość skrzydeł samolotu, pomimo, że konstrukcja była stalowa (domyślam się, że nie była to byle jaka stal), za to brzoza, czyli materiał o nieporównanie mniejszej wytrzymałości miał urwać całe skrzydło Tupolewa? Zaznaczam, że daleki jestem od hipotezy zamachu, jednak to mnie jakoś uderzyło i dało do myślenia. Domyślam się, że Tupolew i Boeing to zupełnie różne maszyny, ale przecież materiały, z których budowane są samoloty pasażerskie muszą spełniać jakieś standardy trwałości, niezależnie od producenta.

#smolensk #samoloty #technologie #4konserwy #przemysleniazdupy
StinkyWinky - Tak mi jakoś przyszło do głowy w kontekście katastrofy pod Smoleńskiem ...

źródło: comment_j6T00AAvzT5eQOWoVpBgMnlDk5x4IUp6.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak mi jakoś przyszło do głowy w kontekście katastrofy pod Smoleńskiem - czy ktoś zwrócił uwagę, że Boeing, który wleciał w wieżę WTC zrobił w niej dziurę na szerokość skrzydeł samolotu, pomimo, że konstrukcja była stalowa (domyślam się, że nie była to byle jaka stal), za to brzoza, czyli materiał o nieporównanie mniejszej wytrzymałości miał urwać całe skrzydło?


@StinkyWinky: Skrzydła Boeinga też urwało...
  • Odpowiedz
@tell_me_more: poza tym widziałem, ba, doświadczyłem na własnej skórze - stary nissan patrol, którego byłem pasażerem, miał wgnieciony zderzak, za to drzewo o średnicy ok 15-20 cm i wysokości 4-5 metrów się przewróciło (czy też mocno pochyliło, już nie pamiętam).
  • Odpowiedz
@StinkyWinky: boeing to samolot produkcji zachodniej a tupolew to j----a puszka zaprojektowana przez pijanego pseudoinzyniera potem zbudowana przez pijanego montera z posowieckiej guwnoblaszki
  • Odpowiedz
@StinkyWinky: samoloty to nie czołgi, współczynnik bezpieczeństwa dla lotnictwa to tylko 1,5. Poza tym keson pracuje jako profil zamknięty, nie wiem czy słyszałeś coś o wytrzymałości materiałów, ale jeśli otworzysz profil zamknięty to przy tym samym obciążeniu naprężenia drastycznie rosną.
  • Odpowiedz