Wpis z mikrobloga

Cześć,
jadę na majówkę do Karpacza i na jeden dzień chcę się wyrwać na #rower. Jaki ze sobą brać? #szosa czy #mtb? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Czy nie ma to w ogóle sensu ze względu na tłumy turystów i możliwość wyłapania mandatu za jazdę po Parku Karkonoskim w przypadku mtb?
A jak nie MTB to brać szosę, czy jest wąsko, dziurawo i tłoczno (Majówka)? Jakieś ciekawa pętla do zrowiania takie MUST RIDE?
Wołam jeszcze #wroclaw #karpacz #karkonosze #jeleniagora #walbrzych

Z góry dzięki za rady.
  • 14
@skwarek2: Jak Karpacz to tylko mtb.
Co do tras to np. Zjazd z Grabowca czerwonym szlakiem do sosnówki. Zjazd zielonym albo zoltym szlakiem do borowic. Przelecz okraj. Sniezka ( ͡° ͜ʖ ͡°) okolice przesieki.
Możesz sobie zobaczyć trasy mtb marathonu z karpacza, tez kilka ciekawych szlaków tam bylo.
Jest gdzie jeździć ale sporo miejsc jest nielegalnych ;)
@teryuu: No dobra - tylko nie chce sobie poszerzać budżetu o 500 zł od zielonych ludków. Ale znalazłem już rozwiązanie - 54km autem i jestem na "Single track pod smrkem" - to chyba załatwia sprawę (ʘʘ)
Na tą chwilę wątpliwości budzi aktualny stan szlaków:
"There are remnants of snow and trail surface is wet from thawing. Simply said, no fun at all. Neither for fatbike, nor for
@skwarek2: kolego, tam są jedne z najlepszych tras mtb w kraju. Okolice Borowic, Przesieki, czy samego Karpacza - wypas i wcale nie musisz pchać się do Parku Narodowego. Na szosę też jest super ;)