Wpis z mikrobloga

@m_dop: Wychowanie nie, ale jak nauczyciel nie potrafi sobie z uczniem poradzić... Potem serio próbujesz coś wyciągnąć na tej lekcji, to nie #!$%@? bo nauczyciel będzie miał problem o tego jednego ucznia, bo nie umie go ogarnąć...
@m_dop: a od kiedy nie jest? Na nauczycielach wczesnoszkolnych ciąży bardzo duża odpowiedzialność. W Polsce nie są - a przynajnniej nie byli - honorwani sensownym wynagrodzeniem, gdzie w wielu krajach zarabiają (-li, mama na emeryturę przeszła już z 7 lat temu) jedne z lepszych pieniędzy w branży.
Program 0-3 jest tak ulozony, by dziecko wprowadzić w świat szkolny, świat pełen ludzi. Dziecko uczy się koegzystować z grupą wedle przyjętych norm. Gownoburzy
@Artrix: @Marekexp: Bo terror nauczyciela w klasie to jest sposób na "radzenie sobie". Bo przecież nauczyciel nie ma uczyć, tylko trzymać spokój w klasie. Relacja strażnik - więzień.

Najlepsze, że potem taki Sebix dorasta, zaczynają się egzaminy i szuka jak się uczyć. Pierwsze co znajduje to, że człowiek najlepiej się uczy w stanie relaksu. Przepraszam, ale w szkole nigdy nie byłem zrelaksowany, tylko sterroryzowany.

Ale czego wymagać od społeczeństwa składającego
@Marekexp: true, też miałem taką jędzę, pamiętam jak z rysunku (W PIERWSZEJ KLASIE) dała mi 3- ... To była moja pierwsza ocena w szkole. Wyszukiwała sobie ofiary i po nich jeździła, darła japę non stop itp. Zmieniłem klasę po pierwszym roku, też trafiłem do niekompetnetnej, ale nie aż tak. Kolega stał się nowym kozłem ofiarnym, ja jakoś się naprostowałem (o tyle o ile) on nie bardzo...