Wpis z mikrobloga

Wczoraj wyszedlem ze znajomymi z roboty na p--o i w pewnym momencie rozmowa zeszla na temat "a jak u was w szkole szkole wygladala procedura lockdown*?" I wtedy na mojej twarzy pojawil sie usmiech, bo wychowalem sie w normalnym kraju gdzie nikt nie musial zaprzatac sobie glowy takimi problemami ( ͡º ͜ʖ͡º)

*Lockown to procedura ktora nalezy przeprowadzic w szkole na wypadek strzelaniny. Przewaznie polega na zabarykadowaniu sie w klasie, zaslonieciu wszystkich okien i trzymaniu mordy na klodke

#podrugiejstroniebajora

Na bonus piosenka w temacie.
Taco_Polaco - Wczoraj wyszedlem ze znajomymi z roboty na p--o i w pewnym momencie roz...
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K_Feras_P:
Nie no, lepsze wasze jakże merytoryczne wyzywanki od oikofobów i "osobiście sądzę że patrzysz przez różowe okulary na kraje zachodnie" xDDDDD K---a, 80% aut na ulicach ma powyżej 10 lat, precedensowy odsetek śmieciówek w skali UE (~30%), płaca zamykająca listy UE, uczelnie zamykające rankingi, najbardziej z-----e gównospołeczeństwo na planecie, pół narodu na zmywaku w UK, a Wam się serio wydaje, że możecie projektować na mnie swoje wishful thinking,
  • Odpowiedz
@Dutch: Wszystko idzie ku lepszemu. Auta stają się 9 letnie, coraz mniejsze bezrobocie, coraz więcej zarabiamy, szkolnictwo do wyższego stoi na dobrym poziomie ( mimo swoich patologii), Polska rozwija się szybko ale trzeba marudzić, że nie jesteśmy na poziomie Zachodu. No i k---a szybko nie będziemy ale to nie znaczy, że mamy gównospołeczeństwo.
  • Odpowiedz
Auta stają się 9 letnie

Nie chcę nic mówić, ale auta z upływem czasu nie młodnieją, raczej na odwrót xD

Wszystko idzie ku lepszemu.

Coś mnie ominęło, jesteśmy na benefisie Pałlo Koeljo? :)
Dutch - >Auta stają się 9 letnie
Nie chcę nic mówić, ale auta z upływem czasu nie mł...
  • Odpowiedz
W Polsce masz jedna sztuke broni na 130 mieszkanco. Wbrew temu co pisza wykopki Polska jest w czolowce najbezpieczniejszych panstw swiata jezeli chodzi o zabojstwa i napady.

@Taco_Polaco: We Francji broni / obywatela jest 25 razy więcej a mają 2 razy mniej zabójstw (ogólnie, nie tylko z broni) niż my (dane z 2007, teraz pewnie jest tam gorzej).
Źródło
Wpływ posiadania broni na przestępczość jest dość wątpliwy.
  • Odpowiedz
A jak już w końcu uzbieram w śwince skarbonce na mojego mustanga triple yellow, to mi go następnego dnia janusz porysuje gwoździkiem.


@Dutch: jakbym mógł to bym dał sto plusów, dużo ludzi skupia się na brakach materialnych (i nic dziwnego, to dokucza najbardziej) ale o wiele gorsze jest to, że nawet jakbyśmy od jutra zaczęli zarabiać tyle co Szwajcarzy to i tak jeszcze pewnie z 50 lat trwałoby pozbycie się
  • Odpowiedz
@Dutch: żelazna logika. kochasz ten kraj przeklinając na dokładnie każdy jego element i jest ok, ale jak my kochamy i dlatego chcemy patrzeć na plusy to jesteśmy debile i mamy usuwać konta. :D
  • Odpowiedz
@Constantine:
Różowy pasku pls :D Zgwałciłaś logikę z tak szczególnym okrucieństwem, że nawet ja Ci zawiasów nie załatwię.

Wyjaśniam najprościej jak potrafię:
- kocham ten kraj, miłością w dużej mierze irracjonalną. Jak matka syna, który podkrada jej drobne z portmonetki. Jak Staś Wokulski Izabelę. Jak Jezus Judasza. Ot, taki ze mnie romantyk.
- staram się być obiektywny, dostrzegam nieliczne zalety tego antyludzkiego państwa (pisałem o nich wyżej), ale widzę też jego wszechogarniającą c-----ę (zwłaszcza na płaszczyźnie ekonomicznej i
  • Odpowiedz
@Dutch: niebieski plz. kto tu gwałci logikę.

jak dyskutowałeś ze mną na górze tego posta nasza rozmowa dotyczyła bardziej mentalności ludzi niż sytuacji ekonomicznej (bo ja sama pisałam, że jest kiepska, polityczna też, ale co tam, uogólnijmy, jest spoko - pomijam fakt, że zrobiliśmy i tak ogromny postęp, nawet jak nie jest jak w DE) więc Twoje fakty i statystyki (w popartej źródłem szalonej liczbie jeden, łał) właściwie się tam
  • Odpowiedz
@Dutch: :D nie zauważyłeś, od jakiego argumentu zaczęliśmy rozmowę, odkrywając go w połowie. potem, wkładałeś mi w usta słowa, ktorych nie wypowiedziałam. a na koniec napisałeś "chyba ty", praktycznie mnie obrażając pierwszy, ale to wina mojej płci :D
#czarnolisto
  • Odpowiedz
@Makila: tak, wiem. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nie napisałem "bo o atomówce", tylko "bo o wybuchu atomówki". Takim, wiesz, oglądanym na żywo. A nie o samolocie który zrzucił atomówkę i wraca do domu. Ale rozumiem, chciałaś błysnąć.
  • Odpowiedz
@B_P_R_D: Zgadzam się jak najbardziej z tym, że nawet malucha można nauczyć zachowania w sytuacjach kryzysowych. Moje przedszkolaki są tak wyszkolone w ewakuacji, że na alarm ustawienie się do wyjścia zajmuje im dosłownie 2 sekundy (ostatnio podczas ćwiczeń jedno wypadło z łazienki podciągając majtki w biegu). Organizujemy też kursy pierwszej pomocy dla dzieci, uczymy reagowania na niebezpieczeństwa itp. Straszne jest to, że w tych wszystkich procedurach musimy zakładać, że może
  • Odpowiedz