Wpis z mikrobloga

Wpis użytkownika @konijn o zaginięciu holenderek Kris i Lisanne na szlaku El Pianista w Panamie przypomniał mi o innej podobnej historii.
Tragedia na Przełęczy Diatłowa
[Informacje znajdziecie na wiki](https://pl.wikipedia.org/wiki/Tragedia_na_Przełęczy_Diatłowa), ale tak w skrócie:

W 1959 roku dziewięciu studentów + przewodnik wyruszyło na wyprawę. Nie wrócili w zaplanowanym dniu więc wysłano po nich ekspedycję ratunkową, która znalazła ich namiot. Co ciekawe - namiot był rozdarty od wewnątrz i ślady ucieczki. Ok 1,5 - 2 kilometry dalej znaleziono ślady ogniska i ciała dwójki z nich: boso, jedynie w bieliźnie. Kawałek dalej znaleźli kolejne ciała, a kilka miesięcy później odnaleziono resztę ciał z potrzaskanymi czaskami, zmiażdżonymi klatkami piersiowymi, bez języka i części twarzy. Coś ich mocno musiało wystraszyć skoro zaczęli uciekać z namiotu nocą w samej bieliźnie - temperatury wtedy były grubo na mrozie: nawet do -18 stopni C. Oficjalna wersja podaje, że przyczyną śmierci było "działanie nieznanej siły".
Wiki podaje kilka hipotez:
- atak Mansów, chociaż brak śladów, że był tak ktokolwiek inny poza podróżnikami
- lawina. Mogli coś usłyszeć i pomyśleć, że idzie lawina, ale żadnych śladów ani zagrożenia lawinowego nie było więc to nie tłumaczy obrażeń, które odnieśli
- i najlepsze, punkt rodem z "nie do wiary": wojskowe eksperymenty: inna ekspedycja (50 km dalej) zgłosiła, że widziała dziwne pomarańczowe kule na niebie mniej więcej w miejscu zdarzenia. Dodatkowo ofiary miały nietypowy, pomarańczowy odcień skóry, a gdzieś tam jeszcze znaleziono sporo części jakiegoś bliżej nieokreślonego urządzenia (później się wyjaśniło, że te części to z jakiejś starej nieużywanej wieży radarowej a pomarańczowy odcień skóry mógł być od oparzeń słonecznych lub zmian pośmiertnych).

Oczywiście znalazły się też głowy, że to było ayyyy lmao ( ͡º ͜ʖ͡º)

Później przedstawiono jeszcze dwie hipotezy:
infradźwięki i yeti ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Wołam @Jewpacabraa i @vin42 bo pytaliście o podobne historie.

Więcej info na wiki ;)

____

Teraz doczytałem w komentarzach, że ktoś już wspomniał tam o tej tragedii, ale skoro już coś napisałem to niech zostanie

#creepy #creepystory
Pobierz
źródło: comment_n6DI4zWb4tdIhetl0kHeHaNGgMmPCt0Z.jpg
  • 18
@hheroinMe: próbowałem grać, ale motyw z mapą jest głupi i durny. Do tego możemy zginąć i zależy to bardziej od szczęścia niż umiejętności. Ja po godzinie miałem już tej gry dosyć. Ze o kretynskich checkpointach nie wspomnę.