Wpis z mikrobloga

Zapytałem dzisiaj koleżankę z pracy, czy nie miałaby ochoty wyjść ze mną na kawę. Elegancko odmówiła. To wzbudziło we mnie refleksję nt. tego portalu.

Drodzy "stulejarze". Kobiety NIC nie są wam winne. To, że któraś miała nieszczęście się wam spodobać, nie zobowiązuje jej do niczego. Dziwi mnie to, jak kipicie resentymentem, ile jadu wylewacie i jak usiłujecie zracjonalizować swoją sytuację, uparcie szkalując i uogólniając obelgi na całą płeć przeciwną. "Gorzkie winogrona", czyż nie?
Jak sobie czasem czytam tutejsze komentarze, to wcale się nie dziwię, iż otrzymujecie kosza za koszem, jeśli brak wam krztyny klasy i dojrzałości. Zasługujecie na to.

Trzeba wam zrozumieć, że kobieta nie jest obiektem pożądania, trofeum czy worem na wasz bezwartościowy materiał genetyczny. Jest jednostką z własnymi upodobaniami, potrzebami i percepcją. Jednostką, której wybory należy szanować. Mam nieodparte wrażenie, że większość z płaczących za dziewczynami dżentelmenów z Wykopu, parafrazując Jokera, są jak psy goniące samochód. Nie wiedziałaby, co zrobić, gdyby już go dogoniła.

Jest taki film. Nazywa się "Imperium bez namiętności". O atomizacji społeczeństwa japońskiego. Jest w tym filmie taka scena, gdzie młody Japończyk uczy się nawiązywać bliższe relacje z innymi, zaczynając od kotka. (Tak, w Japonii mają specjalny przybytek, który odpłatnie świadczy takie usługi)

Może powinniście spróbować czegoś podobnego.


#tfwnogf #logikaniebieskichpaskow #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy
  • 37
@Zgorzelnik: > Trzeba wam zrozumieć, że kobieta nie jest obiektem pożądania, trofeum czy worem na wasz bezwartościowy materiał genetyczny. Jest jednostką z własnymi upodobaniami, potrzebami i percepcją. Jednostką, której wybory należy szanować.

Jedno nie wyklucza drugiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zio-maj: Mamy tu poważnego gracza. :) Ale niespecjalnie potrafiącego czytać ze zrozumieniem. Owszem, najwyraźniej moja oferta nie była wystarczająco kusząca. Jednak nie płaczę z tego powodu w moim wpisie. Komentowałem w nim zachowanie niektórych użytkowników tego portalu w analogicznej sytuacji jak moja. A już na pewno nie wiązałem swojej sytuacji z Wykopem. Ja z kolei życzę zdrowia. Zwłaszcza psychicznego.
Odniosłem zupełnie inne wrażenie, przeglądając mirko.


@Zgorzelnik:

Odniosłeś wrażenie ? Wpisy ? Więc chyba nie będziesz miał problemu z pokazaniem chociaż jednego takiego wpisu ? Bo ja tu takich nie widziałem.