Wpis z mikrobloga

Mireczki pare dni temu przesiadłem się do nowej zabawki: VW Golf GTE. Nie to nie jest w pełni elektryczny sportowy Golf tak jakby nazwa wskazywała, to hybryda ale bardzo specyficzna. Posiada turbodołądowana jednostke 1.4 TSI ktora wraz elektrykiem generuje az 204 KM, czyli całkiem nieźle! No i ma dwu sprzęgłowa skrzynie a nie wyjącą bezstopniowa! Do tego wygląda genialnie z niebieskimi wstawkami i prowadzi się dokładnie tak jak GTI. W sumie to jest taki hybrydowy GTI. I co najlepsze na samych akumulatorach można spokojnie przejechać 50 km! I potem auto doładować, bo to hybryda typu plug in :) więcej napisze później, tymczasem idę pośmigać!

#autowizja <- mój tag o testowaniu aut

#vw #volkswagen #golf #motoryzacja #samochody
pussyrider - Mireczki pare dni temu przesiadłem się do nowej zabawki: VW Golf GTE. Ni...

źródło: comment_kQZiRUfUDh7b9Aw9yEmRJzttKxZ9aOUW.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@pussyrider: chyba najlepsze rozwiązanie z dostępnych na rynku. Te 50 km spokojnie starczy na dojazd do pracy czy na zakupy, więc na co dzień jeździmy tanio i eko. Na dalsze wypady sprawny silnik spalinowy i zapas mocy przy wyprzedzaniu.
  • Odpowiedz
@pussyrider: miałem nadzieję, że mitsubishi rozwijając swoje plug-iny nie zdecyduje się na uśmiercenie lancera evo i powstanie nowa generacja o parametrach porównywalnych z konceptem XR-PHEV (150 koni z benzyny i 150 z elektryka) a skończy się pewnie na zakupie niemca.. chociaż tutaj za mało elektrycznych kucy.
  • Odpowiedz