Wpis z mikrobloga

Kilka Mironów zarzuca mi, iż wymyślam moje biurowe historie. Najbardziej przyczepili się do ostatniego wpisu, kiedy napisałem, iż dziewczyny najbardziej lubią rozmawiać o obrazkach z kweja i innego bebzola. Wspierali się tu argumentem, że przecież IT im zablokowało dostęp do tego typu stron. Nawet pisali "Oooo OP się nie obronił, ooo zarzutka UUUUU OP to pedał"
Otóż, drogie Mirasy, mam dość rozległą wyobraźnię. Zamiast pisać, że dziewczyny nic nie robią, opisałbym zmyślając jakie to fajne rzeczy robią. Wiecie o co chodzi.
Co do kweja, to jest on nadal dostępny. Nie z poziomu stacji roboczych, na których akurat leci youtube, lecz z telefonów moich współpracowniczek. Wiecie, tego IT nie jest w stanie zablokować. Co bardziej rozgarnięte mają nawet hasło do wifi rozowykorposwiat_guest. Ładowarki do telefonów to towar deficytowy w biurze. Także jeśli nadal Was to nie przekonało to czarnolisto.
#rozowykorposwiat
Pobierz
źródło: comment_G7VhfOfuoINbhiAc7j6XtVIdsf5AaOq7.jpg
  • 35
@Krachu: Niezle prycham z twoich postow i to sie liczy a co do bandy idiotow HURR DURR TO ZARZUTKA to polecam tez #czarnolisto bo zdarza sie ze te barany nie potrafia nawet wyczuc ironii w komentarzu a do oceniania rzetelnosci postow, sa pierwsi
@Kacorek: z tym akurat bywa różnie
- spotkałem się z "licznikiem wydajności" w sofcie korporacyjnym - takie ch*jostwo zlicza ilość dokumentów w podziale na złożoność, ilość wpisywanych znaków, ilość operacji z podziałem na jakieś kryteria + dodatkowo okresowo wali zrzut ekranu.
Coś jak analityka z systemów WMS, gdzie na życzenie możesz wyciągnąć który magazynier ile wydał, ile przy tym przeszedł orientacyjnie kilometrów dziennie, ile ważył wydawany towar sumarycznie, ile trwało wydanie
@Kacorek: Ty hipokryto! ;-P Jak możesz? Paski uciskasz a sam co? Zgłaszam to do prokuratury! ;-)
Paski pode mną na szczęście w tych kwestiach nie robią problemów - są zorganizowane i to co powinno być zrobione jest zrobione na termin a to co robią w "wolnym" czasie to ich sprawa.
Inna sprawa, że też się zastanawiam nad wrzucaniem takiej serii jak u Ciebie - to co czasem się #!$%@? na prawdę
@Krachu: moja druga połówka zaczyna praktyki w jednym korpo, dzisiaj do mnie dzwoni i mówi, że jest super, bo ma swoje biuro, w którym może rozkręcić grzejnik na maksimum, a tak jej zimno strasznie było... od razu mi się przypomniał jeden z Twoich pierwszych wpisów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pawel-kw-wkp: u mojej siostry ostatnio sprawdzali ten licznik wydajności. Najgorzej i to znacznie odstajac od reszty wypadl chłopak, którego szef stawia za wzór, bo zwykle siedzi na nadgodzinach. #!$%@? z tym, ze jest niewydajny wazne, ze zalezy mu na firmie i nie wychodzi o 16 jak reszta tylko dzielnie siedzi do 20. I dalej ma słupki o polowe nizsze niz rezzta.
@Krachu: Dlaczego w ogóle przyjąłeś pracę dla półmózgów? Jak się zorientowałeś co się tam dzieje i tak zacząłeś gardzić koleżankami, a miałbyś trochę szacunku do siebie to jebnąłbyś to w cholerę. Jedynym wytłumaczeniem Twojej dalszej bytności w tamtym miejscu jest Twoja obawa o pracę, czyli brak wiary w siebie lub świadomość swojego poziomu.
Możesz mnie poprawić jeśli się mylę.
@ludzik: robilem dzisiaj systematyke - byly I kwejki I seriale I pasjanse, na jednym nawet koles cos sobie programowal - u nas wazne ze robisz co do ciebie nalezy a jak sie szybciej wyrabiasz to lepiej dla ciebie.
@toksoplazmoza: Też mam takich męczenników ;-)
Porównania powinny być na grupach wg specyfiki pracy. Poza tym powinny brać pod uwagę kilka aspektów a nie tylko jeden, bo tym sposobem wyjdzie że facet który np zrobił 1 fakturę na 1000 000 szt towaru ale w jednym produkcie, jest gorszy od takiego który zrobił 5 faktur każda na 15 produktów po 10 sztuk...
Tu akurat wychodzi to o czym często mówię - nawet
@tukidydes: No jeśli jest się rozliczanym zadaniowo to ok. U mnie jest po prostu horda zgłoszeń czy problemów i nie ma jakiejś normy ile należy zrobić dziennie. Ma się zrobić ile się da i tyle. Toteż przerwy z własnej inicjatywy a nie ze względu na wyrobienie normy na dany dzień.
@Mysiunia_: Masz rację - żaden problem - nawet jestem za. Jeśli już ktoś ma się opi3rdalać w czasie pracy - niech przynajmniej nie drenuje przy tym łącza firmowego.
Nie jestem z drugiej strony za bardzo rygorystycznym ograniczaniem dostępu (model niemiecki - nie wolno używać własnej komórki w niektórych firmach) a poza tym sam w ciągu dnia zaglądam na wykop, choćby żeby odreagować i odpocząć, więc hipokryzją byłoby gdybym twierdził że innym
@pawel-kw-wkp: damn aż tak na to patrzą? Musze częściej chować tel ale z drugiej strony nie po to kilka godzin pracy ustawiam na kilkanaście kopiuj wklej w excelu żeby teraz nie móc oderwać oczu od tych cyferek wszystkich:(
@Mysiunia_: z tego co słyszałem od kolegów po fachu - u nas też się powoli adaptuje model niemiecki (zakaz używania prywatnych urządzeń, kary za ładowanie komórki "służbowym" prądem itp) ale na szczęście panuje jeszcze względny rozsądek w większości przypadków.
Co do drugiej części - przysługuje Ci 5 minut przerwy na każdą godzinę pracy przed monitorem - to nie jest opcja, respektowanie tego jest obowiązkiem pracodawcy. To czy w tym czasie patrzysz