Wpis z mikrobloga

A ta śmierdząca spaliną Warszawa co ma do zaoferowania ? :)


@czokowafelek: Spalinami to wali Kraków, a nie Warszawa.

Myślisz że w życiu liczy się tylko kasa ?

Nie liczy się w ogóle, a rodzinę nakarmisz energią z kosmosu.
  • Odpowiedz
@loczyn: mieszkają po 10 osób w pokoju jak Wietnamczycy :) nie myją się żeby zaoszczędzić na wodzie , jeżdżą na gapę dopóki ich nie złapią. Dochód pasywny z czego niby co ty za bzdury wygadujesz chyba miałeś na myśli kredyt albo rozchód pasywny :) Wzięli kredyt i wylądują teraz na bruku :) Ja często słyszałem w Warszawskim autobusie rozmowę przez telefon że ktoś ma na karku komornika i jest bez
czokowafelek - @loczyn: mieszkają po 10 osób w pokoju jak Wietnamczycy :) nie myją si...
  • Odpowiedz
mieszkają po 10 osób w pokoju jak Wietnamczycy :)


@czokowafelek: Nawet studenci mieszkają po max 4.

nie myją się żeby zaoszczędzić na wodzie , jeżdżą na gapę dopóki ich nie
  • Odpowiedz
@loczyn: Pewnie to studenci sie nie myją i jeżdżą na gape żeby zaoszczędzić na wódke bo komornik zabiera kase z konta;)
@czokowafelek: Nie wiem skąd ten kompleks warszawy u niektórzych;) często tam jeżdzę bo znajomi sie tam przeprowadzili, o dziwo nie maja komornika, radza sobie. Widać zaradni i potrafią. Pewnie ze niektorym nie wychodzi, ale to nie jest wina miasta akurat ;)
  • Odpowiedz
@p3k1: Ta mapa jest g---o warta, wystarczy wejść na strone na którą sie ten obrazek powołuje i od razu widać ceny wynajmu. To samo z wro, 1050zl good luck;)
Pewnie znaleźli ogłoszenie gdzie jakis janusz dał wynajem 900 a w ogłoszeniu dopisane 300 na spoldzielnie plus 200 rachunki;)
  • Odpowiedz
@Dutch: Dlaczego mnie nie dziwi, że tutaj piszesz w tym tonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W punkt. Zwłaszcza że badanie w dużej mierze nie opiera się o twarde dane, tylko subiektywnie zabarwione kwestionariusze. Przez co np. Poznań - miasto hardkor patriotów lokalnych (którzy zaraz mnie rozszarpią, czekam już z wiadrem popcornu) - będzie miało nadreprezentację pozytywnych ocen względem stanu obiektywnie mierzalnego.

Zdradzę ci pewien sekret: Oczywiście, że takie rankingi są w sporej mierze subiektywne, dla jednego istotniejsza jest dobrze rozwinięta komunikacja miejska, dla innego rozbudowany system dróg. Dla jednego wskaźnik ogólnego bezrobocia, a dla innego ceny wynajmu mieszkań. Jeden stawia na pierwszym miejscu czyste powietrze, drugi na rozwinięty lokalny przemysł.
Ktoś woli spokój,
  • Odpowiedz
@flager: czekałem na Ciebie cumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dla jednego istotniejsza jest dobrze rozwinięta komunikacja miejska, dla innego rozbudowany system dróg. Dla jednego wskaźnik ogólnego bezrobocia, a dla innego ceny wynajmu mieszkań. Jeden stawia na pierwszym miejscu czyste powietrze, drugi na rozwinięty lokalny przemysł. Ktoś woli spokój, ktoś inny dużo imprez miejskich.

Wgłębiłeś się w ten raport i jego wskaźniki? :) Bo te które podajesz, są akurat całkiem obiektywne i sensowne. I we wszystkich wygrywa Warszawa ;) Może poza tym spokojem (czymże jest spokój?) albo czystym powietrzem - bo tu faktycznie wygrywa Pomorze. Jedyna rzecz której brakuje Warszawie - dostępu do morza :| Mam nadzieję, że w końcu ktoś to fixnie...

Oparcie na "twardych danych" też nie jest w 100% obiektywne, bo przecież każdy człowiek stawia inną wagę do rożnych rodzajów danych. Do tego
  • Odpowiedz