Wpis z mikrobloga

Tęsknicie za dawnymi zapachami, które w jakiś szczególny sposób działały na wasz stan ducha?

Najbardziej tęsknię za zapachem zroszonej porannym deszczem łąki chabrów oraz maków. Ciężko opisać świeżość jaką można było wtedy poczuć. Bardzo lubię zapach lilaka, często nazywanego bzem.
Z bardziej domowych zapachów mogę przypomnieć zapach szafki wujka, który zwiększał swą intensywność wraz z wysuwaniem szuflady, w której było pełno staroci, których zapach mieszał się z dębowym drewnem.

#nostalgia #pytanie
  • 50
@PiccoloColo: Ja mam nieco inny problem - mam w pamięci zapachy, których nie jestem w stanie rozpoznać, ale wiem że czułem je w dzieciństwie. Czasem idąc po mieście doleci do mnie taki zapach i próbuję natychmiast znaleźć jego źródło by dowiedzieć się co to takiego. Zazwyczaj zapach jest ulotny i nie udaje się go namierzyć. Po takich sytuacjach mam #!$%@? cały dzień i przez kilka tygodni próbuję sobie przypomnieć ten zapach
@PiccoloColo: mam róż do policzków, który przypomina mi zapach mojej mamy. A jak poczuję wodę toaletową pani Walewska to mam przed oczami babcię. Na ulicy rozpoznaję każde perfumy, które znam z nazwy, mogłabym pracować w perfumerii. Z zapachów dzieciństwa tęsknię za zapachem wakacji 92' w Gdańsku, kiedy zbierałam gąsienice w trawie i straszyłam nimi jakąś babcię kuracjuszkę
@PiccoloColo: A ja pamiętam za dzieciaka jak nam wymieniali rury i zaraz potem asfalt na praktycznie całym osiedlu. Ten zapach ubitego już asfaltu został mi w pamięci, zostałem uwarunkowany na wspomnienia tamtych czasów. To były te czasy, kiedy "robotnicy" w upalne dni w cieniu mieli te całe stosy wód mineralnych w butelkach kolorowych. Kapsle walały się szeroko, skwar smażył gołe plecy, a my jako dzieciaki bawiliśmy się w tych rurach, które