Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz trafiłem na #januszebiznesu na #allegro. Kupiłem waż ogrodowy i grabie u jednego sprzedającego (sprzedaż była w formie aukcji z określoną ilością przedmiotów. Zrobiłem łączną wpłatę przez PayU, wybierając dostawę kurierem za 15PLN. Na drugi dzień dostaję maila, że nie da rady wysłać razem grabi i węża bo wąż jest za ciężki i uszkodzi grabie i proszą o dopłatę 15 zł aby wysłać osobno. Nawet potem zadzwoniła kobitka jakaś i tak też się z nią umówiłem, że robię dopłatę. Dopłaciłem te 15 PLN po czym po kilku godzinach dostaję zwrot pieniędzy za wąż + koszt przesyłki z powodu braku dostępności towaru. Zadzwoniłem i mówię, że co jest grane gdzie mój wąż a kobieta mówi, że nie ma sprzedane bo wg kolejności zamówień moje było nieopłacone. Mówię, że było zapłacone przez PayU zgodnie z cennikiem (maksymalnie 4 przedmioty w paczce). W odpowiedzi usłyszałem jedynie, że nie było opłacone bo czekali na te 15 zł.
Najlepsze jest to, że przed chwilą otrzymałem grabie, które biorąc pod uwagę ich wcześniejszą troskę o ich uszkodzenie są zapakowanie naprawdę mizernie (są to grabie fiskars, sam grzebień można było zdjąć z trzonka bo jest na zatrzask). Na szczęście poza odgiętym zębem nic się nie stało.
Może ktoś pomyśli, że się czepiam ale uważam to za zupełnie ZŁE podejście do klienta.
#oswiadczenie #ogrod #zakupy #januszeallegro
Zastanawiam się też jaki napisać komentarz za te grabie: "Transakcja na szczęście zakończyła się pozytywnie. Zdążyli wysłać nim sprzedali komuś innemu."
Pobierz roszej - Pierwszy raz trafiłem na #januszebiznesu na #allegro. Kupiłem waż ogrodowy i...
źródło: comment_jHEzxXCEF3FuLcUiwF8ZJEeqfUsUb1Gf.jpg
  • 11
@dzikiczytelnik: nie rób #!$%@? z logiki. Na allegro też masz normalną gwarancję i tym bardziej prawo do zwrotu bo w takiej castoramie to tylko ich dobra wola więc z argumentami nie trafiłeś. Co nie zmienia faktu ze na allegro kupuję już dużo mniej bo nic mnie nie chroni przez takimi cwaniaczkami.
@Stragan: na allegro nic nie jest normalnie a zwlaszcza nieuczciwi sprzedawcy. Kupilem kolpaki, przyszly uszkodzone. Reklamacja zlozona, sprzedawca twierdzi ze wysylal nieuszkodzone i mam se reklamowac u poczty polskiej. Tyle.
@1iostatni: ale ja nigdzie nie napisałem o takiej sytuacji. Uszkodzenia mechanicznego żadna gwarancja nie obejmuje. A tak jak napisałem wcześniej właśnie przed na przykład takimi sytuacjami na allegro nie chroni cie nic dlatego zaprzestalem tam kupować.
@Stragan: zazwyczaj gwarancja i zwroty działa gdy kupujesz u jakiegoś większego sprzedawcy, bo w januszexie, który sprzedaje kilka rzeczy na krzyż i jest jednosobową działalnością to z tym bardzo różnie bywa - allegro w żaden sposób nie chroni przed takimi cwaniakami jak pisał OP.
@roszej: Wal neutrala i jedną gwiazdkę za kontakt ze sprzedającym, bo to już jest januszowstwo lvl9000... pseudo handlowcy z koziej dupy, co nawet nie ogarniają cennika kuriera czy poczty.

A następnym razem rób dopłatę poprzez formularz zapłaty na koncie Allegro w opcji karty płatności jest "Dopłać", bo mało brakowało i by Ci oddali kasę z PayU a o tamte 15zł byś walczył ( ͡° ͜ʖ ͡°) No