Wpis z mikrobloga

#neuropa

Jestem zdania, że Lech Kaczyński powinien mieć jakiś swój pomnik, tablicę, popiersie, płaskorzeźbę czy inne badziewie. Nigdy za facetem nie przepadałem, ale zmarł tragicznie jako urzędujący Prezydent, ten fakt powinien być odnotowany i odpowiednio upamiętniony. Inna rzecz, że nie można popadać w przesadyzm jak z JPII, z którego zrobiono pośmiewisko.

Natomiast nie mieści mi się w głowie czemu obecna władza, mając możliwości i środki aby to upamiętnienie załatwić odwala takie akcje jak w niedziele.

Tablica wystawiona przez Wojewodę Mazowieckiego jest:
- uwalona jak "na #!$%@? się"
- Lech Kaczyński uwieczniony na tej tablicy wygląda jak Ryszard Czarnecki
- tablica jest postawiona nielegalnie

Czy serio (pytanie chyba głównie do zwolenników PiS) uważacie to za właściwe upamiętnienie Lecha? Uwalenie byle jakiej tablicy i postawienie jej nielegalnie? ;)
Pobierz J.....e - #neuropa

Jestem zdania, że Lech Kaczyński powinien mieć jakiś swój pomni...
źródło: comment_GB9uusECa3thQwjMgew9lTUWpdNfGaVr.jpg
  • 24
@jrs2: masz racje, ale jakoś dalej mnie to... mierzi. PiS pozujący na konserwatywną prawicowo-chrześcijańską partię, która niby odwołuje się do pojęcia "prawa i sprawiedliwości" i teoretycznie jest "propaństwowa" ma póki co największe zasługi w osłabianiu lub demolowaniu instytucji prawa i państwa, oraz promocji braku szacunku do tego prawa, sądów etc. Trochę takie warcholstwo, a nie prawo i sprawiedliwość :)
@Jason_L_McCabe: ale to jest bardzo dobra strategia oparta na dysonansie poznawczym- jestem przekonany, że ktoś to gruntownie przemyślał. Ludzie muszą sobie uzasadnić działanie partii, sami wchodzą w poczucie słuszności. Chyba nie da się skuteczniej wytworzyć zmobilizowanej grupy żelaznego elektoratu. W tym rozumieniu Ty ze swoimi wątpliwościami jesteś kosztem, który warto ponieść.
Lech Kaczyński uwieczniony na tej tablicy wygląda jak Ryszard Czarnecki


@Jason_L_McCabe: koszmarki pomnikowe wychodzą wtedy, gdy są robione bardzo po taniości. Gdy do projektu bierze się kogoś słabego, ale taniego. Wtedy uwieczniana osoba wychodzi brzydka lub niepodobna. Lub brzydka i niepodobna.
Te setki papieży są brzydkie bo są zamawiane po taniości. Dobry pomnik czy płaskorzeźba kosztowałby wielokrotnie drożej.
koszmarki pomnikowe wychodzą wtedy, gdy są robione bardzo po taniości


@spere: i właśnie dlatego nie rozumiem "o co chodzi" :) PiS jest u władzy, Smoleńsk dla PiS to ważna sprawa, Lech to dla PiS ważna postać. Wyskrobanie z partyjnych lub budżetowych pieniędzy na pomnik/tablicę nie powinno być problemem. Mogliby dziś ogłosić zrzutę zwolenników PiS i w miesiąc mieliby furmankę kasy.

Nie wierzę, że ktoś serio popatrzył na tą "podobiznę" Lecha i
- tablica jest postawiona nielegalnie

nielegalnie stawianie pomniki to tradycja w PiS, mnie to specjalnie nie zaskoczyło.


@Jason_L_McCabe:
@jrs2: Pokuszę się na stworzenie małej teorii spiskowej. Może PIS lub jego zwolennicy robią to specjalnie (ewentualnie podświadomie), bo jeżeli pojawi się ktoś, kto będzie chciał uporządkować przestrzeń publiczną i usunąć takie "pomniki" to będzie można kolejną osobę ogłosić zdrajcą i kolaborantem Unii Europejskiej. Będzie kolejny wróg, który chce "nas" zniszczyć i
@Jason_L_McCabe: czy nie wystarczającym upamiętnieniem jest to, ze gość jest pochowany na Wawelu? (wielka przesada, rozumiem, ze gość ukradł ze swoim bratem księżyc no ale za to powinna byc kara a nie takie honorowanie)