Wpis z mikrobloga

@RedRed: to jest bardzo walidne pytanie i sytuacja ma swoje bardzo rzeczowe uzasadnienie. Przede wszystkim chodzi zachowanie energii przy procesie stabilizowania rakiety. Gdyby schodziła pionowo trzeba by było dokonywać bardzo częstych korekt silnikami manewrowymi plus najpierw wyhamować całą rakietę, a tak można było wykorzystać tor balistyczny i całą energię kinetyczną do sterowania aerodynamicznego przez większą część lądowania.
  • Odpowiedz
@Vein: przesłanie informacji z punktu do punktu z prędkością większą niż prędkość światła nie jest mozliwe stosując nawet splątanie kwantowe.

Materia jest informacją, więc nie liczyłbym na taki napęd.


@JBFC: Średnica obserwowalnego wszechświata - 92 miliardy lat świetlnych.
Wiek całego wszechświata -
  • Odpowiedz
@surlin: co znaczy znadjujące się obok siebie w chwili wielkiego wybuchu? Czyżbyś rozwiązał zagadkę czym on tak naprawdę był? Z tego co kojarzę to była to osobliwość, w chwili "wybuchu" zaczęła się ona rozrastać w każdym punkcie w gigantycznym tempie. Ciężko to opisać słowami, bo panowała wtedy fizyka kwantowa, a jak wiemy jest ona bardzo nieintuicyjna jeśli próbujemy ją przełożyć na nasz makro świat.

Przestrzeń może się rozrastać z prędkością
  • Odpowiedz
@FLAC: a co jeżeli na ziemi nie ma surowców odpowiednich do tego by rozwinąć technologię do poziomu tej ze startreka? Ludziom się wydaje, że cywilizacja rozwijać się może w nieskończoność ale tak na prawdę ograniczają ją rzeczy nie do przeskoczenia bez względu na wszystko ja np brak odpowiednich surowców i substancji, bo te które nas otaczają mają niewystarczające właściwości by rozwijać dalej cywilizacje. Np takie lekarstwo na HIV - czemu
  • Odpowiedz
W sumie to ciekawe, że państwowe agencje nawet nie próbowały odzyskać silników - no ale nie za swoje się bawili.
  • Odpowiedz