Wpis z mikrobloga

#programowanie #automatyka #zarobki #plc #praca

Mirki, mireczki - pytanie o kestie podwyzkowe.
Pracuje sobie jako programista systemow sterowania do maszyn i linii technologicznych.
Dostaje 5.4k netto.
Pozapracowo jestem calkiem dobry w .NET i jezykach wysokopoziomowych. W ramach rozwoju osobistego wyklepalem aplikacje dekstopowa ktora integruje sie z naszymi systemami i pokazalem ja pracodawcy jako cos co mozemy oferowac klientom. Udalo sie apke sprzedac w 2 miejsac za kilkanascie - kilkadziesiat tysiecy.
Koncze prace nad czyms kolejnym co zamierzam pokazac jako potencjalny produkt - web serwis oplacany przez klienta na zasadzie abonamentowej (juz jest zainteresowanie).
I w zwiazku z powyzszym sensowne wydaje mi sie poruszenie tematu podwyzki.
- rozwinalem sie w tematach nie zwiazanych bezposrednio z moim stanowiskiem (automatyk)
- pokazalem gotowy w zasadzie produkt do sprzedazy
- sprzedal sie

Argumenty mysle sensowne - pytanei o wysokosc podwyzki. Rozmawiac chcialem o kwocie 6.5-7k netto.
Usatysfakcjonuje mnie to na tym etapie (nie bede mysla o przeskoczeniu na full deva .NET) i poczuje ze ktos docenia moja robote.

Co myslicie?
  • 14
@zielonka_raz_dwa_trzy: Lepiej rób coś na własną rękę niż oddawaj swoje projekty pracodawcy. Na razie jest wszystko ładnie pięknie ale jak przyjdzie jakiś większy projekt z większym sukcesem to mogą się zacząć schody i mogą robić problemy (w sensie, że możesz nie być zadowolony z tego ile dostaniesz za projekt wart kupę kasy).
Rozważ czy na pewno chcesz, żeby to tak wyglądało, bo możesz dużo dorobić dzięki temu poza pracą.
Potraktuj to
@zielonka_raz_dwa_trzy: Nie wiem jak funkcjonuje to u Ciebie w firmie ale może warto użyć instytucji wniosków racjonalizatorskich? Dzięki temu masz jako taką ochronę tego co wytworzyłeś. Bo jeżeli aplikację w jakikolwiek sposób pisałeś w pracy to ona należy do Twojego pracodawcy i na złość mogą robić pod górkę. To wszystko zależy od atmosfery i podejścia pracodawcy.
@ruski_88: awans odpada - tylko ja w firmie zajmuje sie softem - jestem wiec na stanowisku samodzielnym i nie mam na co wyzej wskoczyc. Sam wybieram sobie technologie / sprzety itp.

@widmak: no tez troche sie rozczarowalem

@Typo: apka jest niewiele warta jako produkt samodzielny. Nie sprzedaz tego nikomu bo wymagana jest integracja z systemami sterowania maszyny / linii technologicznej - ergo bez dostepu do kodow maszyny nie zintegrujesz
@zielonka_raz_dwa_trzy: powinines wiec zaprezentowac ja szefowi i powiedziec, ze robiles ja poza godzinami pracy (o ile w ogole to moglo byc mozliwe) i zapytac czy nie chcialby jej kupic ( ͡ ͜ʖ ͡) ale jesli pisales ja w czasie pracy, to faktycznie raczej nic bys nie zdzialal. Mysle, ze smialo mozesz isc o podwyzke, tylko wtedy zapewne szef bedzie mial wobec Ciebie wyzsze wymagania, bedzie sie
@Typo: procentowo to mysle ze 60-70% sobie wykodzilem w godzinach pracy. Jak jakis fragment interesowal mnie szczegolnie to w domu dla rozrywki grzebalem. Mam biezace tematy na tyle poogarniane ze moge sobie w robocie dlubac nad rozwojowymi rzeczami - nikt mnie tez nie blokuje - potrzebuje sprzet to mowie i dostaje, ksiazki itp tak samo. Nie zamierzam odwalac zadnych akcji w stylu procent od sprzedazy itp - po prostu stworzylem cos
@zielonka_raz_dwa_trzy: U nas w korpo był taki guru programista, też na początku pisał za darmo i kilka algorytmów/programów poszło za kilka-kilkanaście tysięcy zł.
Po jakims czasie zawarł z pracodawcą umowę o dzieło/zlecenie nie pamiętam dokładnie, ale podobno niezłą kasę trzepał.

Tak dla jasności, miał zwykła umowe o pracę i dodatkową umowę z pracodawcą.