Wpis z mikrobloga

W końcu po kilku tygodniach ciężkiej pracy ;p wyremontowałem swoją pierwszą szosę z którą mam mnóstwo wspomnień, którą chciałem odnowić, której nigdy nie sprzedam ;p Pierwszy rower jest jak pierwszy samochód, ciężko się z nim rozstać. Efekty mnie bardzo cieszą i jestem z siebie zadowolony.

Moja winiorka :)

#rower #szosa #remontroweru #pimpmybike
Ricx - W końcu po kilku tygodniach ciężkiej pracy ;p wyremontowałem swoją pierwszą sz...

źródło: comment_hucK2cILdhI160sgFHspnG2O4xbntjiN.jpg

Pobierz
  • 28
@Ricx: t I'm really happy for you, and Imma let you finish, but:
1. foto od strony napędu
2. slam that stem
3. siodło w poziomie
4. wyrównaj napisy na oponie z wentylami
5. przy okazji wyrzuć kapturki z wentyli
6. ładny kolor owijki i fajnie gra z mostkiem, ale przemalowanie oryginalnego lakieru w przyzwoitym stanie to zawsze kontrowersyjna decyzja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
7. pedały mtb
@lubfarmaceute: Rower nie jest przemalowany ;p jest oklejony czarnym winylem odblaskowym. Jak będzie ciemno zrobię zdjęcie. A lakier był odrapany i ogniska rdzy wychodziły. Trochę się namęczyłem żeby go doprowadzić do dobrego stanu :) Dzięki za komentarz. Pozdrawiam
@Bialy_Mis: Klamki to Shimano Tourney ST A070 , a mostek firmy Finn, udało mi się na OLX wyhaczyć nowy za całe 20 zł. A co do pedałów to podzielam Twoje zdanie. Dodatkowo posiadam w nim Shimano Biopace owalną. Po południu wrzucę foto z drugie strony i zawołam.
@Bialy_Mis: Różnica jest IMO wyczuwalna. Na pewno inaczej wygląda rozłożenie siły. Tam gdzie powinieneś depnąć masz wtedy największy obwód co przekłada się na siłę. Dodatkowo podczas podciągania noga odpoczywa. Wiadomo że to za szybko się odbywa itp ale wydaje mi się że jest to ciekawe rozwiązanie
@Ricx: Jeździłbym, ale wizualnie jakoś wersja przed podoba mi się bardziej. Do czarnego bardziej pasuje mi właśnie czerwień niż błękity.
Na plus zdecydowanie zmiana na klamko-manetki i ergonomiczny kokpit.
Co do biopace, to też kiedyś miałem i fajnie wspominam, ale gdzieniegdzie można znaleźć, że źle wpływają na rytm pedałowania, a i powszechne jest stwierdzenie, (nie mam pojęcia czy prawdziwe) że źle wpływają także na rytm serca.