Wpis z mikrobloga

Skwer sybiraków

Kiedy patrzę na to zdjęcie, przypominam sobie ten moment jak je zrobiłem. Pamiętam tę noc i cel mojej podróży przez Wrocław. Pamiętam co myślałem. Mało! Dziś myślę to samo. Mianowicie, jest mi wstyd ze nie znam historii Polski. Nie wiem nic o ludziach którzy walczyli i ginęli w obronie naszej wolności i tożsamości.

When I am watching the photo, I remind the moment when I took it. I remember that night and the destination of my jurney through Wroclaw. I remember what I thought. Too little! I still think the same. Namely, shame on me, because I do not know the history of Poland. I do not know anything about people which fought and died for protecting our freedom and our identity.

Camera: Nikon D3100, 
Lens: Sigma 17-70mm f/2.8-4
Focal Length: 70mm
Aperture: F8
Exposure Time: 2s
ISO: 100

#fotografia #mojezdjecie #angielski #naukaangielskiego #tlumaczenie #sybiracy #wroclaw
Pobierz DevilishHornet - Skwer sybiraków

Kiedy patrzę na to zdjęcie, przypominam sobie ten...
źródło: comment_wV37fXWn3Df8yn1QpzdPxZInMwkNMC7w.jpg
  • 5
@kodekscywilny: Znam pojedyncze wydarzenia z historii. Chrzest polski, Unia Lubelska, zbiory, rozbicie dzielnicowe, konstytucja, AK. Jednak nie potrafię ułożyć ich w sposób chronologiczny. Teraz gdy patrzę z perspektywy to uważam ze dobrym sposobem poznania historii byłoby ułożenie tego w ciąg przyczynowo-skutkowy. Może masz jakie źródła, które przedstawiają historię w taki sposób?
@DevilishHornet: kurde, ciężko byłoby wskazać coś prostego. najlepsza byłaby jakąś oś czasu z opisem co i jak. w sumie ja historii uczyłem się tylko z podręczników do historii, co moim zdaniem jest krzywdzące. ja się w sumie nie dziwie, dlaczego tak wiele osob nie lubi historii. imo historii powinno uczyć się przez historię ludzi ja tworzacych, a nie czystą historie panstw, organizacji etc. najlepiej znajdź sobie jakiś punkt w historii, który